21.07.2015 14:41

Camel na koncercie w Krakowie [GALERIA]

Po piętnastu latach przerwy angielski progrockowy Camel powrócił do Polski. Brytyjska grupa związana ze sceną Canterbury mimo upływu lat, nadal pozostaje w świetnej formie. Koncert odbył się 20 lipca 2015 roku w wypełnionym po brzegi ICE Kraków Congress Centre. Zobaczcie galerię na Antyradio.pl!

Camel na koncercie w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Camel istnieje od czterech dekad, a swój pierwszy, międzynarodowy sukces odniósł w połowie lat 70., wraz z wydaniem płyt „The Snow Goose” i „Moonmadness”. Aż do połowy lat 80. zespół dowodzony przez Andrew Latimera konsekwentnie udowadniał, że początkowy sukces nie był przypadkiem. Potwierdzały to kolejne, bardzo udane płyty i wyprzedane trasy koncertowe.

Dwanaście lat temu zespół wybrał się w pożegnalne tournee, które poprzedziło długą walkę Latimera z rzadką chorobą szpiku kostnego. Na szczęście artysta wrócił do zdrowia, a także na scenę. W 2013 roku grupa wydała nową wersję „The Snow Goose” i wyruszyła w wyprzedaną trasę koncertową po Europie, która zakończyła się dopiero w 2014 roku.

Krakowski koncert udowodnił, że pomimo upływu lat Camel nadal fantastycznie daje sobie radę na scenie. Weterani brytyjskiego artrocka, konsekwentnie trzymają się swojego niemodnego już chyba stylu, zapełniając sale (tak jak w przypadku choćby Marka Knopflera) przynajmniej trzema pokoleniami fanów.

Andrew pozostaje nadal liderem grupy, a w czasie koncertów towarzyszą mu starzy dobrzy koledzy, Colin Bass (bas), Denis Clement (perkusja), Ton Scherpenzeel (klawisze) i Jason Hart (instrumenty klawiszowe, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne).

Setlista:

 1. Never Let Go
 2. The White Rider
 3. Song Within a Song
 4. Unevensong
 5. Spirit of the Water
 6. Air Born
 7. Lunar Sea
 8. Another Night
 9. Drafted
 10. Ice
 11. Mother Road
 12. Hopeless Anger
 13. Whispers in the Rain

Bis:

 1. Lady Fantasy
 2. Long Goodbyes
Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Koncerty Romana Makówka