Nagie piersi i sado-maso, czyli koncert Grausame Töchter na Castle Party 2018 [GALERIA]

Natalia Hluzow
17.07.2018 17:43
Nagie piersi i sado-maso, czyli koncert Grausame Töchter na Castle Party 2018 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grausame Töchter, które słyną ze swoich obrazoburczych występów, nie zawiodły również na Castle Party 2018. Na scenę wyszły odziane jedynie w potargane rajstopy, majtki i plastry zakrywające sutki. Czy poza kontrowersyjnym image zaprezentowały coś więcej?

Jak większość dark festiwali, Castle Party słynie z niecodziennych wizerunków gwiazd i zaskakujących występów. Niektóre zespoły - jak Samael, Made In Poland czy Gothminister, zaskakują swoimi umiejętnościami, talentem do zjednywania sobie publiczności i sceniczną charyzmą. Inni często stawiają głównie na show, na drugi plan odkładając muzykę. Do tej drugiej grupy z pewnością zaliczyć można Agonoize i ich krwawo-erotyczne widowisko oraz okropne córki, czyli Grausame Töchter.

Grausame Töchter na Castle Party 2018

Grausame Töchter to grupa założona w 2009 roku przez niemiecką wokalistkę i performerkę Araneę Peel oraz muzyka i producenta – Gregora Henninga. Zespół ma na koncie 4 płyty, które muzycznie oscylują w okolicach gatunków EBM i industrial punk, zahaczając czasem o motywy znane z muzyki filmowej czy techno. W przypadku okrutnych córek ważniejsze od samej muzyki są jednak teksty – bezpruderyjne, rozerotyzowane, skupione na sadomasochizmie i różnorakich dewiacjach – oraz ich żywiołowe, perwersyjne występy.

Pod tym względem Grausame Töchter na pewno nie zawiodły uczestników Castle Party 2018. Na scenie większość grupy pojawiła się bowiem w potarganych rajstopach i kusych majtkach, a od pasa w górę okryta była jedynie plastrami na sutkach. W trakcie koncertu nie zabrakło też erotycznych choreografii, a nawet performance’u z użyciem arbuza…

Castle Party 2018 odbyło się w dniach 11-15 lipca 2018 na terenie bolkowskiego zamku. Podczas 25. edycji festiwalu wystąpiły m.in. zespoły: Samael, Project Pitchfork, Faun, The Eden House, Agonoize, Theatre of Hate, Tyske Ludder, Made In Poland, Grausame Tochter, The House of Usher, Escape with Romeo, Traitrs, Gothminister oraz Department.   

Castle Party to największy dark festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, który od 25 lat przyciąga fanów gotyckich brzmień z całego świata. Podczas tegorocznej edycji, poza polskimi gothami, zamek w Bolkowie ponownie gościł Czechów, Niemców, Rosjan, Anglików, Francuzów, a nawet Australijczyków. Fani gotyckiej muzyki jak zwykle popisali się nie tylko frekwencją, ale także strojami i makijażami. Gotyckie stylizacje uczestników Castle Party 2018 są dostępne w naszych galeriach z trzeciego i czwartego dnia festiwalu

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.