15.07.2018 21:09

Made in Poland zagrali na Castle Party 2018 [GALERIA]

Made in Poland, jeden ze sztandarowych przedstawicieli nurtu cold wave w Polsce, zachwycił i wzruszył fanów podczas koncertu na Castle Party 2018. 

Made in Poland
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Uczestnicy tegorocznej edycji Castle Party mieli okazję spotkać się z niekwestionowaną legendą polskiego cold wave - zespołem Made in Poland, który w latach 80. XX wieku rozpoczął i ukierunkował nurt zimnych brzmień w kraju nad Wisłą. Począwszy od 1984 roku Piotr Pawłowski i Artur Hajdasz z rozmaitymi przedstawicielami polskiego rocka nagrywają kolejne utwory i albumy i dają świetne koncerty. Ich występ podczas Castle Party 2018 nie był pierwszą wizytą grupy na festiwalu. 

Made in Poland na Castle Party 2018

Z okazji jubileuszowej edycji festiwalu Castle Party, istniejąca od ponad 30 lat (z przerwami) grupa Made in Poland zafundowała swoim fanom sentymentalną podróż do początków ich działalności. Muzycy zagrali wiele kawałków z płyty „Martwy Kabaret”, jednak nie zabrakło też nowszych utworów zespołu. Wśród fanów pod sceną szalała m.in. Anja Orthodox, która - jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł - być może już wkrótce połączy muzyczne siły z Made in Poland. 

Zobaczcie, jak polska legenda cold wave prezentowała się na scenie Castle Party 2018:

Castle Party 2018 wystartowało 11 lipca 2018 tradycyjnie na terenie XII-wiecznego zamku w Bolkowie. W trakcie jubileuszowej edycji dla fanów gotyckich brzmień zagrali m.in. Leśne Licho, zespół Agonoize, grupa Gothminister czy słynny Samael. programie Castle Party 2018 znalazło się również wiele innych zespołów związanych z muzyką uwielbianą przez gothów. 

Podczas tegorocznej edycji festiwalu zamek w Bolkowie jak zwykle przepełniony był gośćmi z Polski, a także Czech, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet Australii. Uczestnicy imprezy jak co roku popisali się nawiązującymi do mody poprzednich epok kostiumami i makijażami. Gotyckie stylizacje uczestników Castle Party 2018 możecie zobaczyć w naszych galeriach z trzeciego i czwartego dnia imprezy. Finał Castle Party 2018 odbył się 15 lipca 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Koncerty Castle Party Romana Makówka Galeria