Made in Poland zagrali na Castle Party 2018 [GALERIA]

Natalia Hluzow
15.07.2018 21:09
Made in Poland zagrali na Castle Party 2018 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Made in Poland, jeden ze sztandarowych przedstawicieli nurtu cold wave w Polsce, zachwycił i wzruszył fanów podczas koncertu na Castle Party 2018. 

Uczestnicy tegorocznej edycji Castle Party mieli okazję spotkać się z niekwestionowaną legendą polskiego cold wave - zespołem Made in Poland, który w latach 80. XX wieku rozpoczął i ukierunkował nurt zimnych brzmień w kraju nad Wisłą. Począwszy od 1984 roku Piotr Pawłowski i Artur Hajdasz z rozmaitymi przedstawicielami polskiego rocka nagrywają kolejne utwory i albumy i dają świetne koncerty. Ich występ podczas Castle Party 2018 nie był pierwszą wizytą grupy na festiwalu. 

Made in Poland na Castle Party 2018

Z okazji jubileuszowej edycji festiwalu Castle Party, istniejąca od ponad 30 lat (z przerwami) grupa Made in Poland zafundowała swoim fanom sentymentalną podróż do początków ich działalności. Muzycy zagrali wiele kawałków z płyty „Martwy Kabaret”, jednak nie zabrakło też nowszych utworów zespołu. Wśród fanów pod sceną szalała m.in. Anja Orthodox, która - jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł - być może już wkrótce połączy muzyczne siły z Made in Poland. 

Zobaczcie, jak polska legenda cold wave prezentowała się na scenie Castle Party 2018:

Castle Party 2018 wystartowało 11 lipca 2018 tradycyjnie na terenie XII-wiecznego zamku w Bolkowie. W trakcie jubileuszowej edycji dla fanów gotyckich brzmień zagrali m.in. Leśne Licho, zespół Agonoize, grupa Gothminister czy słynny Samael. programie Castle Party 2018 znalazło się również wiele innych zespołów związanych z muzyką uwielbianą przez gothów. 

Podczas tegorocznej edycji festiwalu zamek w Bolkowie jak zwykle przepełniony był gośćmi z Polski, a także Czech, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet Australii. Uczestnicy imprezy jak co roku popisali się nawiązującymi do mody poprzednich epok kostiumami i makijażami. Gotyckie stylizacje uczestników Castle Party 2018 możecie zobaczyć w naszych galeriach z trzeciego i czwartego dnia imprezy. Finał Castle Party 2018 odbył się 15 lipca 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.