19.07.2018 13:22

Castle Party 2018: Największe zaskoczenie i największe rozczarowanie festiwalu [GALERIA]

Castle Party 2018 kilka dni temu przeszło już do historii. Na festiwalu zagrało wielu artystów prezentujących różnorodną stylistykę. Które zespoły okazały się być największymi niespodziankami?

Castle Party 2018: Największe zaskoczenie i największe rozczarowanie festiwalu [GALERIA]
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Castle Party 2018 odbyło się w dniach 11-15 lipca 2018 na terenie bolkowskiego zamku. Podczas 25. edycji festiwalu wystąpiły m.in. zespoły: Samael, Project Pitchfork, Faun, The Eden House, Agonoize, Theatre of Hate, Tyske Ludder, Made In Poland, Grausame Tochter, The House of Usher, Escape with Romeo, Traitrs, Gothminister oraz Department.   

Największa niespodzianka Castle Party 2018

Vulture Industries zdecydowanie było największym zaskoczeniem tego festiwalu. Zespół nie tylko gra świetną muzykę, ale także ich koncert był pełny energii i mocy. Fantastyczna stylistyka mrocznego i eksperymentalnego rocka zdecydowanie przypadła do gustu obecnym na festiwalu fanom. Efekt finalny podkręcił również niesamowity kontakt z publicznością ze strony frontmana Vulture Industries, Bjørnara Nilsena. Zobaczcie, jak zespół prezentował się na scenie w Bolkowie:

Największe rozczarowanie Castle Party 2018

Trzeba przyznać, że rozczarowaniem tegorocznej edycji festiwalu był jeden z najbardziej znanych zespołów z line-upu. Chodzi o Fauna, na którego czekało mnóstwo osób. Występ grupy był mało energetyczny, kontakt z publicznością ograniczał się jedynie do dziwnych rozmów i niezbyt udanych prób rozruszania ludzi ze strony lidera Fauna, Olivera Pade. Do tego doszedł jeszcze niezbyt dobry zestaw piosenek, który zespół zaprezentował. Krótko rzecz ujmując: szumnie zapowiadany występ, który okazał się być niewypałem. Wtórność, brak energii i ludzie wychodzący po dwóch, czy trzech utworach to najlepsze podsumowanie koncertu Fauna na Castle Party 2018.

Galerie i relacje z Castle Party 2018

Castle Party to największy dark festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, który od 25 lat przyciąga fanów gotyckich brzmień z całego świata. Podczas tegorocznej edycji, poza polskimi gothami, zamek w Bolkowie ponownie gościł Czechów, Niemców, Rosjan, Anglików, Francuzów, a nawet Australijczyków. Fani gotyckiej muzyki jak zwykle popisali się nie tylko frekwencją, ale także strojami i makijażami. Gotyckie stylizacje uczestników Castle Party 2018 są dostępne w naszych galeriach z trzeciego i czwartego dnia festiwalu.

Romana Makówka
Tagi: Romana Makówka Galeria Castle Party