Castle Party 2018: Samael wystąpił jako główna gwiazda na zakończenie festiwalu [GALERIA]

Natalia Hluzow
16.07.2018 16:40
Castle Party 2018: Samael wystąpił jako główna gwiazda na zakończenie festiwalu [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Festiwal Castle Party 2018 zakończył się w wielkim stylu. W ramach finału imprezy jako główna gwiazda wystąpił zespół Samael.

Polska już od 30 lat zajmuje ważne miejsce na mapie występów szwajcarskiej grupy Samael. To właśnie tutaj Michael Locher i Pat Charvet, jeszcze jako duet, grali pierwsze koncerty poza swoją ojczyzną. Polacy pokochali muzyków z Samaela, a oni ewidentnie pokochali Polskę, czego dowodem są liczne wizyty grupy w naszym kraju, m.in. na Metalmanii 2017. Każdy ich występ spotyka się tutaj z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Podobnie było i tym razem, kiedy metalowy band zawitał na scenie w Bolkowie. Samael nie bez przyczyny wystąpił jako główna gwiazda festiwalu Castle Party 2018.

Samael na Castle Party 2018

Headliner Castle Party 2018 postarał się, by zadowolić swoich fanów licznie zgromadzonych pod zamkiem w Bolkowie. Artyści w trakcie 1,5 godzinnego występu wykonali przekrojowy set, na który składały się zarówno stare przeboje, jak i utwory pochodzące z ich ostatniego albumu zatytułowanego „Hegemony”. Przygotowaliśmy dla Was fotorelację z tego zachwycającego zakończenia Castle Party 2018.

Castle Party 2018 odbył się w dniach 11-15 lipca 2018 jak zawsze na terenie bolkowskiego zamku. W trakcie jubileuszowej edycji festiwalu, prócz grupy Samael, uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. koncert Leśnego Licha na otwarcie sceny na zamku, makabryczne show zespołu Agonoize, wzruszający występ Made in Poland czy świetne widowisko grupy Gothminister.  

Castle Party to największy dark festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, który od ćwierćwiecza przyciąga fanów mrocznego elektro, industrialu, neo-folku, gothic rocka i metalu oraz innych gotyckich brzmień. W trakcie tegorocznej edycji zamek w Bolkowie ponownie gościł Czechów, Niemców, Rosjan, Anglików, Francuzów, a nawet Australijczyków. Fani gotyckiej muzyki jak zwykle popisali się nie tylko frekwencją, ale także wyglądem. Gotyckie stylizacje uczestników Castle Party 2018 możecie zobaczyć w naszych galeriach z trzeciego i czwartego dnia imprezy. Finał Castle Party 2018 odbył się 15 lipca 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.