14.07.2018 17:38

Castle Party 2018: gotyckie stylizacje uczestników trzeciego dnia festiwalu [GALERIA]

W trakcie Castle Party co roku stroje gothów przybywających na festiwal intrygują w równym stopniu co koncerty artystów. Jak wypadły gotyckie stylizacje trzeciego dnia imprezy?

gotycka stylizacja na Castle Party 2018
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Trwa 25. edycja festiwalu Castle Party w Bolkowie, który od ćwierćwiecza przyciąga licznych przedstawicieli subkultury gotyckiej. Uczestnicy imprezy prześcigają się w szykownych strojach, które nawiązują do mody minionych stuleci, w szczególności XVIII i XIX wieku. Jak zwykle przeważają inspiracje epoką wiktoriańską: ciężkie suknie, gorsety, rękawiczki, kapelusze i tiulowe dodatki u kobiet oraz długie płaszcze, eleganckie kamizelki, wysokie cylindry i obowiązkowe ciemne gogle u panów. W niektórych przypadkach dodatkowo upstrzone futurystycznymi dodatkami, przywodzącymi na myśl styl techno.

stylizacje gotyckie na castle party

Stylizacje gotyckie podczas Castle Party 2018

Fani mrocznego elektro, industrialu, neo-folku, gotyckiego rocka i metalu podczas Castle Party 2018 jak zwykle popisali się kreatywnością, szykując swoje wymyślne stroje i makijaże. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych stylizacji gotyckich z trzeciego dnia festiwalu:

Castle Party 2018 wystartowało 11 lipca 2018, jak zwykle na terenie bolkowskiego zamku. Podczas jubileuszowej edycji odbyły się już m.in. koncert Leśnego Licha na otwarcie sceny na zamku oraz makabryczne show zespołu Agonoize. W programie Castle Party 2018 znaleźli się także: The Eden House, Theatre of Hate, Made In Poland, Grausame Tochter, The House of Usher, Project Pitchfork, Traitrs, Gothminister, Faun, Tyske Ludder, Escape with Romeo, Department oraz grupa Samael.

Castle Party to największy dark festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej przyciągający fanów gotyckich brzmień z różnych stron świata: Czech, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, a nawet Australii. Finał tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się 15 lipca 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party