Castle Party 2019: Blitzkrieg, Dark Side Eons, God Module i Solar Fake zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

19.07.2019 23:17
Castle Party 2019: Blitzkrieg, Dark Side Eons, God Module i Solar Fake zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Chociaż pogoda w ostatnim dniu festiwalu Castle Party dała się mocno we znaki zarówno uczestnikom, jak i występującym tego dnia artystom, wszyscy świetnie bawili sie w Bolkowie. Zobacz ostatnią galerię z tegorocznego festiwalu.

Tradycyjnie festiwal Castle Party podzielony jest na dwie sceny – dużą (na zamku) oraz małą (w Gminno-Miejskim Ośrodku Sportu i Kultury w Bolkowie).

W niedzielę 14 lipca 2019 roku na zamkowej scenie wystąpili: Blitzkrieg, Dark Side Eons, God Module, Solar Fake, Eivor oraz Solstafir.

Castle Party 2019: Blitzkrieg

Założony w 1987 roku w Łodzi zespół Blitzkrieg reaktywował się w tym roku po 27 latach. Grupa wraca w świetnym stylu "wojny błyskawicznej". Na rynku ukazała się reedycja ich debiutanckiego albumu "Holy War" z 1992 roku. Album ujrzał światło dziennie 07 czerwca 2019 roku nakładem Sonic.

Płytę różni od pierwszego wydania nowy mastering, wykonany w USA przez mieszkającego tam od lat wokalistę zespołu, Piotra „Dydę” Czyszanowskiego (Peter Guellard) oraz nowa szata graficzna, zaprojektowana w oparciu o elementy oryginalnego artworku, będącego dziełem Wojtka Smarzowskiego.

Przeczytaj także

Blitzkrieg zagrał już pierwsze koncerty po 27-letniej przerwie: w Radio Łódź i na festiwalu Castle Party. Jesienią, po występie na festiwalu Soundedit (24.10.2019) rusza w trasę koncertową. W planach ma również nagranie nowego materiału. Znajdzie sie na nim wiele mrocznych, ciężkich dźwięków, z których kiedyś słynął.

Castle Party 2019: Dark Side Eons

Synth-rockowy polski duet Dark Side Eons powstał w 2012 roku, jednak działalność koncertową podjął dopiero dwa lata później. Od tego czasu Leszek „Morph” Trzaska (wokal, gitara) i Kasia „Moonskin” Trzaska (syntezator, programowanie) tworzą energiczną i niekonwencjonalną, synth-rockową mieszankę muzyczną, na którą składają się gatunki electro-industrial, dark wave, minimal wave, gothic rock i industrial metal. Jeszcze w tym roku ujrzy światło dzienne drugi album grupy zatytułowany "Resonance".

Castle Party 2019: God Module

God Module to amerykański, gotycki EBM/techno/industrialny projekt muzyczny założony w Orlando na Florydzie w 1999 roku. Koncerty duetu charakteryzuje przerażający, momentami wzruszający, mocno energetyczny i wciągający klimat.

Castle Party 2019: Solar Fake

Solar Fake to niemiecki projekt muzyczny dark electro założony przez Svena Friedricha (wokalisty zespołów Zeraphine i Dreadful Shadows) w 2007 roku w Berlinie. Zespół jest czysto electropopowym przedsięwzięciem, w którym prym wiodą syntetyczne, syntezatorowe podkłady scalone z subtelnym wokalem Svena.

Kto z Was bawił się na tegorocznym Castle Party? Który z koncertów wspominacie najlepiej? 

Zobacz również: Castle Party 2019: DDA, Darkher, Agressiva 69 oraz Żywiołak wystąpili w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.