17.07.2019 15:46

Castle Party 2019: Deathstars, Atari Teeenage Riot i Eivor zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Line up tegorocznej edycji Castle Party prezentował się niezwykle ciekawie. Podczas festiwalu w Bolkowie zagrali między innymi: grupy Deathstars i Atari Teeenage Riot oraz niezwykła wokalistka Eivor.

Castle Party 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Tegoroczna edycja Castle Party 2019 odbyła się w dniach 11-14 lipca. Na festiwal przyjechało kilka tysięcy fanów rocka gotyckiego, gothic metalu, elektro, industrialu i rytmów pokrewnych.

Castle Party to największy gotycki festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, który od ćwierć wieku przyciąga fanów alternatywnej muzyki z całego świata. Do zamku w Bolkowie co roku przyjeżdżają goci nie tylko z Polski, ale również z Czech, Niemiec, Rosji, Anglii, Francji czy Australii. 

 

Castle Party 2019: Deathstars

Nazwa tej popularnej grupy wywodzi się ze sloganu Death Metal Stars (pol. deathmetalowe gwiazdy). Deathstars balansuje pomiędzy metalową a gotycką stylistyką. Ich muzyka podąża w kierunku industrialnego metalu, lecz można w niej także dostrzec inspiracje mrocznym cyber-totalitaryzmem, widocznym w wielu tego typu zespołach.

Zobacz jak Deathstars wypadł podczas koncertu w Bolkowie

Castle Party 2019: Atari Teeenage Riot

Z pewnością był to najgłośniejszy koncert podczas całego festiwalu. Muzyka grupy Atari Teenage Riot łączy w sobie elementy muzyki gitarowej (punk, metal, rock) z szeroko pojętą elektroniką (hardcore, gabber, breakbeat, big beat, jungle) i hip-hopem. Muzycy eksperymentują także z muzyką noise, technikami cut and paste i cut-up przy użyciu samplerów.

castle party 2019
castle party 2019
Przeczytaj także Castle Party 2019: Whispers In The Shadow, Aeon Sable i Dawn Of Ashes zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Prekursorzy digital hardcore rozwiązali grupę w 2000 roku, a jego członkowie rozpoczęli kariery solowe. W 2010 roku zespół postanowił się reaktywować z nowym wokalistą CX KiDTRONiK, który zastąpił zmarłego Cracka.

Castle Party 2019: Eivor

Farerska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, Eivor zagrała w Bolkowie niezapomniany koncert. Obdarzona niesamowitym głosem najsłynniejsza singer-songwriterka pochodząca z Wysp Owczych zachwyciła publiczność do tego stopnia, że pomimo ograniczonego czasu występu musiała zagrać bisy.

Artystka z wykształcenia jest wokalistką muzyki poważnej. Śpiewała w orkiestrze symfonicznej z Wysp Owczych, jak również solowo w operze Firra Kristiana Blaka. Obecnie wykonuje muzykę z pogranicza od rocka, jazzu, muzyki folkowej i po europejskiej muzyki poważnej.

Castle Party 2019

Podczas tegorocznej wystąpili m.in.: Baśnia, Helroth, UK Decay, Merciful Nuns, Solstafir, Whispers In The Shadow, Aeon Sable i Dawn Of Ashes

Na festiwalu nie zabrakło również wymyślnie ubranych fanów gotyckiego grania, którzy chętnie prezentowali swoje niezwykle ciekawe i mroczne stroje.  
Kto z Was bawił się na tegorocznym Castle Party? Który z koncertów wspominacie najlepiej?  

Zobacz również: Castle Party 2019: Pierwsi fani są już w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party