Castle Party 2019: Merciful Nuns zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

13.07.2019 13:11
Castle Party 2019: Merciful Nuns zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Raz w roku Bolków opanowują miłośnicy rocka gotyckiego, gothic metalu czy industrialu. Castle Party to jeden z największych festiwali muzycznych tego typu w Europie. Zobacz kolejną galerię z tej imprezy.

 Do niewielkiej miejscowości Bolków przyjeżdżają tysiące fanów, którzy bardzo chętnie pojawiają się na ulicach miasteczka w strojach związanych z subkulturą gotycką.

Tradycyjnie festiwal podzielony jest na dwie sceny – dużą (na zamku) oraz małą (w Gminno-Miejskim Ośrodku Sportu i Kultury w Bolkowie). W piątek, 12 lipca 2019 roku, na głównej scenie wystąpił zespół Merciful Nuns. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Castle Party 2019: Merciful Nuns w Bolkowie

Merciful Nuns wyłonił się z popiołów legendarnego Garden Of Delight. Dla Artuada Setha, lidera legendarnej gotyckiej formacji Garden Of Delight koniec działalności tego zespołu wcale nie oznaczał końca muzycznej podróży. W 2010 roku założył nową formację - Merciful Nuns.

Przeczytaj także

Poza charyzmatycznym liderem w skład zespołu wchodzi jego żona, basistka Jawa oraz gitarzysta Jon. Od samego poczatku "jedyny legalny następca Garden of Delight" tworzył niezwykle dopracowaną i nowoczesną muzykę, która z miejsca stała się unikalnym gatunkiem.

Zobaczcie galerię z zdjęć z koncertu

Muzyka zespołu to mieszanka epickich i masywnych ścian gitarowego brzmienia, sakralnych śpiewów chóralnych, komputera perkusyjnego i grobowego głosu Artauda przenikającego serce słuchacza.

Castle Party 2019

Castle Party to największy tego typu festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, który od ponad ćwierć wieku przyciąga fanów gotyckiej muzyki z całego świata.

 

W programie Castle Party 2019 znaleźli się m.in.: Baśnia, Helroth, Eivor, Atari Teenage Riot, Agressiva 69, Mord’A’Stigmata, Darkher, Blitzkrieg, DDA, Deathstars, Lord Of The Lost, Entropia, Merciful Nuns, Dawn Of Ashes, Żywiołak, Near Earth Orbit, Whispers In The Shadow, Aeon Sable, Reactor7x, Nacht Und Mebel, God Module i Moloch.

Zobacz również: Castle Party 2019: Festiwalowe stylizacje fanów [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.