15.07.2019 15:30

Castle Party 2019: Moda festiwalowa. Najlepsze stylizacje [ZDJĘCIA]

Festiwal Castle Party jest bardzo popularny wśród fanów z całej Polski, Europy, a nawet tak dalekich zakątków świata, takich jak Australia, Japonia, czy Brazylia. Zobacz najlepsze stylizacje uczestników imprezy.

Castle Party 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki z pogranicza gatunków takich jak rock gotyck, gothic metal czy industrial. Co roku przyjeżdża na niego kilka tysięcy fanów.

Jest to również prawdziwy pokaz mody, w czasie którego, uczestnicy prześcigają się w wymyślnych stylizacjach. Zobacz kolejną galerię prezentującą miłośników gotyckiego stylu.

Castle Party 2019: Najlepsze stylizacje

Festiwal Castle Party słynie z niesamowitych stylizacji fanów. Piękne, wyszukane stroje są nieodłącznym i charakterystycznym elementem imprezy. Mroczne stylizacje inspirowane dawną modą oraz zwariowane, kolorowe outfity widać na każdym kroku.

Castle Party 2019
Castle Party 2019
Przeczytaj także Castle Party 2019: Merciful Nuns zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Stroje w stylu gotyckim są mocne i wyraziste. Dominują w nich czerń, gorsety, czaszki, krzyże i czerwone róże, ciemne makijaże i piękne dodatki. Styl gotycki prezentuje wiele odmian: traditional, victorian, medival, postapo czy cyber. Wspólnym mianownikiem jest jednak wielka staranność i dbałość o każdy szczegół.

Styl gotycki to często ukłon w stronę przeszłości: panie w pięknych sukniach z epoki z obowiązkową krynoliną i masą halek, panowie w długich płaszczach i cylindrach.

Istotnym elementem są także rekwizyty: wachlarze, długie rękawiczki, fikuśne torebeczki, laski z ozdobnymi głowniami i koronkowe parasole.

Castle Party 2019

Castle Party 2019 wystartowało 11 lipca 2019, jak zwykle koncerty na terenie bolkowskiego zamku rozpoczęły się dzień później. Podczas tegorocznej wystąpili m.in.: Baśnia, Helroth, UK Decay, Eivor, Atari Teenage Riot, Agressiva 69, Mord’A’Stigmata, Darkher, Blitzkrieg, DDA, Deathstars, Lord Of The Lost, Entropia, Merciful Nuns, Dawn Of Ashes, Żywiołak, Near Earth Orbit, Whispers In The Shadow, Aeon Sable, Reactor7x, Nacht Und Mebel, God Module i Moloch.

Festiwal słynie również z niesamowitych stylizacji fanów. Zobacz najlepsze stylizacje festiwalu Castle Party 2019.

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party