16.07.2019 15:12

Castle Party 2019: Stylizacje festiwalowe [ZDJĘCIA]

Castle Party to prawdziwy festiwal mody gotyckiej. Kolejna porcja niesamowitych kreacji przed Wami.

Castle Party 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dla utrzymanego w klimacie rocka gotyckiego festiwalu chyba nie może być lepszego miejsca, niż średniowieczna warownia.

Do klimatu imprezy dostosowują się również fani, którzy specjalnie na tę okazję przygotowują specjalne festiwalowe stylizacje.

Castle Party 2019: Stylizacje na festiwal

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki z pogranicza gatunków takich jak rock gotyck, gothic metal czy industrial. Co roku przyjeżdża na niego kilka tysięcy fanów.  

Impreza po raz pierwszy odbyła się w 1994 roku na zamku Grodziec. Wzięło w niej wtedy udział około trzystu osób, grało pięć zespołów. Drugą i trzecią odsłonę festiwalu też zorganizowano w Grodźcu, na tej ostatniej bawiło się już ponad tysiąc fanów. Organizatorzy, widząc potencjał wydarzenia, postanowili przenieść imprezę na bolkowski XIII-wieczny zamek.

Solstafir
Solstafir
Przeczytaj także Castle Party 2019: Solstafir wystapił w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Jedną z wizytówek imprezy jest niezwykła publiczność wystrojona głównie w skóry, atłasy, koronki, gorsety. Królują czerń, czerwień, purpura i metalowa biżuteria. Wyobraźnia fanów muzyki gotyckiej nie ma granic.

Castle Party 2019

Castle Party 2019 wystartowało 11 lipca 2019, jak zwykle koncerty na terenie bolkowskiego zamku rozpoczęły się dzień później. Podczas tegorocznej wystąpili m.in.: Baśnia, Helroth, UK Decay, Eivor, Atari Teenage Riot, Agressiva 69, Mord’A’Stigmata, Darkher, Blitzkrieg, DDA, Deathstars, Lord Of The Lost, Entropia, Merciful Nuns, Dawn Of Ashes, Żywiołak, Near Earth Orbit, Whispers In The Shadow, Aeon Sable, Reactor7x, Nacht Und Mebel, God Module i Moloch.

Zobacz również: Castle Party 2019: Whispers In The Shadow, Aeon Sable i Dawn Of Ashes zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party