13.07.2019 17:42

Castle Party 2019: Stylizacje na festiwal. Moda gotycka [ZDJĘCIA]

Nieodłącznym i charakterystycznym elementem festiwalu Castle Party są niesamowite stylizacje fanów. Zobaczcie kolejną galerię zdjęć.

Castle Party 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Raz w roku Bolków opanowują miłośnicy rocka gotyckiego, gothic metalu czy industrialu. To na tutejszym zamku organizowany jest jeden z największych festiwali muzycznych tego typu w Europie.

Do niewielkiej miejscowości przyjeżdżają tysiące uczestników, którzy bardzo chętnie pojawiają się na ulicach miasteczka w strojach związanych z subkulturą gotycką.

Castle Party 2019: Moda gotycka

Festiwal cieszy się niesłabnącą popularnością i choć co roku można spotkać stałych fanów, pojawiają się i nowi, którzy zachwycają oryginalnością swojego wyglądu. Zobacz stylizacje festiwalowe tegorocznej edycji:

Wśród fanów najbardziej popularne przepiękne kostiumy nawiązujące do wiktoriańskich. Uczestniczki imprezy stawiają również na starannie dobrane dodatki: rękawiczki, parasolki, torebki i okulary. 

Castle Party 2019
Castle Party 2019
Przeczytaj także Castle Party 2019: Merciful Nuns zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

W Bolkowie nie brakuje również nasyconych neonowymi barwami stylizacji cyber-gotyckich. Uczestnicy festiwalu już na kilka miesięcy przed imprezą zaczynają kompletować odpowiednią garderobę, zaopatrując się w sklepach specjalizujących się w tego typu odzieży w kraju i za granicą.

Bardzo istotnym elementem jest również makijaż. Króluje czerń i mocne podkreślone oko. 

 

Castle Party 2019

W programie Castle Party 2019 znaleźli się także m.in.: Eivor, Atari Teenage Riot, Agressiva 69, Mord’A’Stigmata, Darkher, Blitzkrieg, DDA, Deathstars, Lord Of The Lost, Entropia, Merciful Nuns, Dawn Of Ashes, Żywiołak, Near Earth Orbit, Whispers In The Shadow, Aeon Sable, Reactor7x, Nacht Und Mebel, God Module i Moloch.

Zobacz również: Castle Party 2019: Baśnia i Helroth otworzyły scenę na Zamku [ZDJĘCIA]

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party