14.07.2019 12:11

Castle Party 2019: UK Decay wystąpił w Bolkowie [ZDJĘCIA]

UK Decay uznawany jest za jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki gotyckiej. Zobacz, jak grupa zaprezentowała się w Bolkowie.

Castle Party 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Trwający w tym roku w Bolkowie festiwal Castle Party zgromadził wiele gwiazd światowego formatu. Wśród nich znalazła się m.in. sławna grupa UK Decay, na której koncert fani czekali z ogromną niecierpliwością.

Zespół zagrał 13 lipca 2019 roku, na głównej scenie imprezy. Zobaczcie jak brytyjski zespół z pogranicza post punk i gothic rocka prezentował się na scenie.

Castle Party 2019: UK Decay wystąpił w Bolkowie

UK Decay uznawany jest za jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki gotyckiej. Grupa obok Siouxsie And The Banshees, The Sisters Of Mercy czy deathrockowych Christian Death i The Cult wytyczała ścieżki muzyki dark.

Castle Party 2019
Castle Party 2019
Przeczytaj także Castle Party 2019: Stylizacje na festiwal. Moda gotycka [ZDJĘCIA]

Brytyjczycy prezentują muzykę z pogranicza post punk i gothic rocka. Pierwszym ważniejszym wydawnictwem UK Decay był mini album "Black Cat", wydany przez Plastic Records, zaś do najbardziej rozpoznawalnych nagrań zespołu należy płyta "For Madmen Only" wydana w 1981..  

Zobacz galerię zdjęć z koncertu UK Decay w Bolkowie

Castle Party 2019

Castle Party 2019 wystartowało 11 lipca 2019, jak zwykle koncerty na terenie bolkowskiego zamku rozpoczęły się dzień później. Podczas tegorocznej można zobaczyć m.in. koncerty:  Eivor, Atari Teenage Riot, Agressiva 69, Mord’A’Stigmata, Darkher, Blitzkrieg, DDA, Deathstars, Lord Of The Lost, Entropia, Merciful Nuns, Dawn Of Ashes, Żywiołak, Near Earth Orbit, Whispers In The Shadow, Aeon Sable, Reactor7x, Nacht Und Mebel, God Module i Moloch.

Festiwal słynie również z niesamowitych stylizacji fanów. Piękne, wyszukane stroje są nieodłącznym i charakterystycznym elementem imprezy.

Zobacz również: Castle Party 2019: Baśnia i Helroth otworzyły scenę na Zamku [ZDJĘCIA]

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party