16.07.2019 14:09

Castle Party 2019: Whispers In The Shadow, Aeon Sable i Dawn Of Ashes zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Kolejna galeria z festiwalu Castle Party 2019. Zobaczcie, jak wypadły Whispers In The Shadow, Aeon Sable i  Dawn Of Ashes, zespoły, na które niecierpliwie czekało wielu uczestników imprezy.

castle party 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Drugiego dnia festiwalu Castle Party 2019 ruszyła scena na zamku. Prócz Baśni I Helrotha fani mocnych brzmień usłyszeli także Whispers In The Shadow, Aeon Sable, Dawn Of Ashes, Merciful Nuns oraz Deathstars.

12 lipca 2019 roku na małej scenie wystąpili: Lilla Veneda, Five The Hierophant, Sunnata, Entropia, Mord'a'Stigmata oraz Hexvessel.

Castle Party 2019: Whispers In The Shadow

Whispers In The Shadow początkowo działał jako solowy projekt, założony przez Ashleya Dayour'a, wokalistę i gitarzystę znanego także z zespołów L'Âme Immortelle i Veneno para las Hadas w 1996 roku.

Projekt bardzo szybko przekształcił się w grupę o pełnym składzie i rozpoczęto przygotowania materiału na pierwszy album ("Laudanum"), który ujrzał światło dzienne w 1997 roku.

Whispers In The Shadow wystąpił w piątek, 12 lipca 2019 roku na głównej scenie festiwalu.  Grupa promuje obecnie swój ostatni album " The Urgency Of Now". Po czterech lata od wydania poprzedniego krążka, zespół powrócił z nowym wydawnictwem, nowymi tematami piosnek oraz odświeżonym logotypem.

Castle Party 2019
Castle Party 2019
Przeczytaj także Castle Party 2019: UK Decay wystąpił w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Poprzednie, koncepcyjne albumy obracały się wokół okultyzmu i magii, lecz na " The Urgency Of Now" zespół znalazł nowe sposoby kreatywności i ekspresji, o czym mogli się przekonać zgromadzeni na zamku fani.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Whispers In The Shadow podczas Castle Party 2019

Castle Party 2019: Aeon Sable

Zespół powstał w 2010 roku i niemal od razu zyskał miano kapeli, która nie obawia się muzycznych eksperymentów. Niemieccy wizjonerzy z Aeon Sable wykonują bezkompromisowy rock, odporny na granice gatunków; wieloaspektowy i przełomowy.

Zobaczcie, jak Aeon Sable zaprezentował się w Bolkowie.

Castle Party 2019: Dawn Of Ashes

Młodsza (i lepsza?) wersja Marilyna MansonaDawn Of Ashes to amerykańska grupa czerpiąca inspiracje z nienieckich zespołów electro-industrialnymi z wokalem typowym dla gatunku harsh electro. Tematyką ich utworów jest agresja oraz zło, w tym nienawiść do ludzkiej rasy, tortury, śmierć, ludobójstwo oraz zagłada. Nazwa w tłumaczeniu oznacza „początek końca”.

Castle Party 2019

Castle Party to największy tego typu festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, który od ponad ćwierć wieku przyciąga fanów gotyckiej muzyki z całego świata.

Na festiwalu nie zabrakło również wymyślnie ubranych fanów gotyckiego grania, którzy chętnie prezentowali swoje niezwykle ciekawe i mroczne stroje.  

Kto z Was bawił się na tegorocznym Castle Party? Który z koncertów wspominacie najlepiej?

Zobacz również: Castle Party 2019: Solstafir wystapił w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party