15.01.2020 20:53

Castle Party Festival 2020: Znamy pełny line-up imprezy

Castle Party 2020 odbędzie się w dniach 9-12 lipca 2020. Znamy wszystkich wykonawców tegorocznej edycji.

Castle Party 2020
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki dedykowanych fanom gotyckiego rocka. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1994 roku, a w imprezie wzięło udział około 300 osób. Obecnie frekwencja jest o wiele większa, a na wydarzenie przyjeżdżają fani z całego świata.

Ważną częścią festiwalu jest możliwość podkreślenia swojej przynależności do subkultury poprzez niecodzienne stroje i wymyślne makijaże uczestników. 

Castle Party Festival 2020: Kolejny headliner imprezy

Przez lata podczas festiwalu przewinęły się dziesiątki świetnych muzyków światowego formatu. W ostatnich latach na scenie Castle Party mogliśmy usłyszeć między innymi grupę Samael, Baśnia, Helroth, UK Decay, Merciful Nuns, Solstafir, Whispers In The Shadow, Aeon Sable, Dawn Of Ashes, Deathstars, Atari Teeenage Riot ,Eivor, Project Pitchfork, Agonoize, Made In Poland, Grausame Tochter, Gothminister czy Department.  

Diary of Dreams na Castle Party 2017 [GALERIA]
Diary of Dreams na Castle Party 2017 [GALERIA]
Przeczytaj także Diary of Dreams na Castle Party 2017 [GALERIA]

W 2020 do Bolkowa wróci projekt Adriana Hatesa Diary of Dreams.  Niemiecka formacja tworzy muzykę elektroniczną o wyraźnie gotyckim zabarwieniu (Darkwave). Wokalistą, głównym kompozytorem, autorem tekstów i aranżerem jest Adrian Hates, który samodzielnie wyprodukował większość albumów zespołu

Kolejna wizyta Diary of Dreams w naszym kraju będzie nie lada gratką dla wszystkich wielbicieli muzyki „spod ciemnej gwiazdy”. Zespół słynie bowiem z niezwykle klimatycznych koncertów, zaś panowie niezmiennie wyzwalają najdziksze emocje i porywają publiczność w ciemną otchłań gotyckich brzmień.

Castle Party 2020: Gdzie kupić bilety?

Przyszłoroczna edycja festiwalu Castle Party zapowiada się niezwykle ciekawie.

Bilety na wydarzenie dostępne sa w cenie 280 zł – 350 zł na stronie organizatora www.castleparty.com

Zobacz również: Nagie piersi i sado-maso, czyli koncert Grausame Töchter na Castle Party 2018 [GALERIA]

Tagi: Castle Party