11.12.2015 09:41

Chemia w Krakowie [GALERIA]

Grupa Chemia wystąpiła przed krakowską publicznością 10 grudnia 2015 roku. Zobaczcie, jak wyglądało całe wydarzenie.

Chemia w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Koncert odbył się w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album zespołu - „Let Me”. Płyta miała swoją premierę 18 września 2015 roku, a promują ją single „She” ze stycznia 2015 roku oraz późniejszy „Fun Gun”, do których zostały również stworzone teledyski. 10 grudnia ukazał się 3. klip Chemii, tym razem do utworu „I Love You So Much”.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu w klubie Kwadrat w Krakowie.

Płyta „Let Me” powstała we współpracy z legendarnym producentem Mike’em Fraserem, który miksował i nagrywał takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith. Wokalista Chemii, Łukasz Drapała, wyjaśnił, że to właśnie dzięki niemu udało się stworzyć wyjątkowy, pełen mocnych riffów album.

"

Okładkę zobaczył dużo później, na początku usłyszał demówkę. I właśnie to było powodem tej współpracy, bo wszyscy się zastanawiali, jak nam się udało pozyskać kogoś takiego. No i mieliśmy to szczęście, że po prostu mu się spodobało. I miał trochę wolnego czasu w wakacje, zaraz po robieniu płyty AC/DC. "

Na albumie znalazło się 12 kompozycji, a Łukasz Drapała i Wojtek Balczun w wywiadzie dla Antyradio.pl we wrześniu 2015 roku opisali, jak wyglądała praca nad najnowszym krążkiem.

Muzycy opowiedzieli m.in. jak było na planie zdjęciowym klipu „Fun Gun” i przybliżyli swoje dalsze muzyczne zamiary. Wyjaśnili też, w jaki sposób grafika na okładce nawiązuje do całego wydawnictwa i zdradzili, który numer dodaje im najwięcej energii na scenie.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Chemia