Children of Bodom wystąpił na festiwalu Wacken Open Air [GALERIA]

Romana Makówka
08.08.2018 16:54
Children of Bodom wystąpił na festiwalu Wacken Open Air [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Fińska grupa wystąpiła w piątek 3 sierpnia 2018 roku na Wacken Open Air. Zobaczcie, jak wyglądało wydarzenie w obiektywie Romany Makówki.

Zespół powstał w 1993 roku w Espoo pod nazwą Inearthed i założycielami grupy są gitarzysta oraz wokalista Alexi Laiho i perkusista Jaska Raatikainen. Po nagraniu trzech kaset demo w 1997 roku formacja przyjęła nazwę Children of Bodom. Została ona zainspirowana niewyjaśnionym morderstwem nad jeziorem Bodom w Finlandii, znajdującym się nieopodal miasta Espoo.

Od ponad 20 lat zespół koncertuje na całym świecie i plasuje się w czołówce ekstremalnej muzyki metalowej. Jego koncerty to wciągające, ujmujące i niezwykle energetyczne widowiska, które na długo pozostają w pamięci fanów.

Children of Bodom na Wacken Open Air 2018

Zobacz zdjęcia z występu Children of Bodom podczas tegorocznej edycji Wacken Open Air:

Mimo mrocznej muzyki, którą wykonuje zespół, muzycy słyną ze swojego poczucia humoru. Możecie się o tym przekonać czytając o kulinarnych upodobaniach klawiszowca grupy. We wrześniu 2015 roku fińska poczta uhonorowała zespół Children of Bodom wprowadzając do obiegu znaczki z wizerunkiem muzyków.

Wacken Open Air 2018

W czwartek, 2 sierpnia 2018 rozpoczęła się oficjalnie dwudziesta dziewiąta edycja legendarnego Wacken Open Air. Fantastycznie zaprezentowała się legenda światowego metalu - Udo Dirkschneider, który po latach ostatecznie rozliczył się z grupą Accept. Na scenie pojawił się również Nergal z zespołem Behemoth.

W tegorocznej edycji Wacken Open Air udział potwierdzili m.in. Judas Priest, Fish, Sepultura, Ghost, Epica, Helloween, Dimmu Borgir oraz Nightwish.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.