26.02.2018 09:57

Clutch zapowiedział koncert w Polsce w 2018 roku

Zespół zaprezentuje na tym koncercie nowy materiał. Zobaczcie, gdzie kupicie bilety na występ Clutch.

Clutch zapowiedział koncert w Polsce w 2018 roku
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Polski koncert Clutch odbędzie się w warszawskim klubie Proxima w ramach trasy promującej nadchodzący dwunasty album formacji. Grupa wystąpi 7 grudnia 2018 roku.

Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku zespołu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby. Formacja z Maryland gra w składzie: Neil Fallon (wokal), Tim Sult (gitara), Dan Maines (gitara basowa) oraz Jean-Paul Gaster (perkusja). Wśród najlepszych płyt formacji wyróżnić można: „The Elephant Riders” (1998), „Blast Tyrant” (2004) oraz „Earth Rocker” (2013). Ich jedenasta płyta „Psychic Warfare”, zebrała bardzo przychylne recenzje.

Clutch zakończył nagrywanie następnego albumu w studio Sputnik Sound w Nashville. Producentem krążka jest Vance Powell znany ze współpracy z The White Stripes i Red Fang. Gitarzysta zespołu, Tim Sult, w jednym z wywiadów zdradził:

"

To moje ulubione utwory. Są mocniejsze, nawet doomowe! Wspólnie decydujemy w jaki sposób dany utwór rozwinie się z pomysłu w pełną kompozycję. "

Zespół nie może już doczekać się premiery płyty oraz rozpoczęcia trasy koncertowej:

"

Nagrywanie krążka to również świetny okres do ćwiczeń przed koncertami oraz wspólnego jammowania. To właśnie pisanie nowej muzyki sprawia, że ciągle idziemy do przodu. "

Koncert Clutch w Warszawie - bilety

Wejściówki kupicie w cenie 80 złotych w przedsprzedaży i 100 złotych w dniu koncertu. Sprzedaż ruszy 28 lutego 2018 na stronach www.shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Clutch