20.09.2017 13:38

Co czeka fanów na VI Memoriale Jona Lorda?

Już 26 października 2017 roku odbędzie się koncert poświęcony twórczości klawiszowca Deep Purple. Dowiedzcie się więcej na temat tej imprezy.

Co czeka fanów na VI Memoriale Jona Lorda?
foto: East News

Memoriał Jona Lorda to coroczna impreza upamiętniająca legendarnego klawiszowca Deep Purple, który zmarł w 2012 roku. Artysta był w składzie zespołu w latach 1968-2002 i to właśnie on odpowiadał za obecne w muzyce brytyjskiej kapeli wpływy muzyki klasycznej. Jego klawisze możemy usłyszeć w takich przebojach zespołu, jak „Child In Time”, „Smoke On The Water” czy „Perfect Strangers”.

26 października 2017 w warszawskim klubie Proxima w Warszawie odbędzie się VI Memoriał Jona Lorda. Jest to koncert charytatywny, w czasie którego odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Antka Pańczyka - syna Sebastiana Pańczyka, byłego wokalisty Leash Eye, który również wystąpi na koncercie.

Zobaczcie, jak prezentuje się plakat promujący to wydarzenie:

foto: materiały prasowe

Gospodarzem koncertu jest Made in Warsaw w składzie: Łukasz Jakubowicz, Robert Kazanowski (znany z Nocnego Kochanka), Darek Goc oraz Szymon Pawlak.

Na scenie wystąpią Andrzej Zieliński (Skaldowie), Tomek Struszczyk i Wojciech Hoffmann (Turbo), Piotr Brzychcy (Kruk), Michał Kielak (Kasa Chorych), Michu Przybylski (Rust), Łukasz Drapała (Chevy, eks-Chemia) i Maciej Koczorowski (Chainsaw). Gwiazdą koncertu będzie Doogie White, były wokalista grupy Ritchiego Blackmore’a, Rainbow. Muzyk wykona specjalny set, obejmujący zarówno utwory Deep Purple, jak i Whitesnake, solowy dorobek Lorda, a nawet Rainbow. Do tej pokaźnej listy gości dołączył również Sierściu z 4 Szmerów, najlepszego polskiego cover bandu AC/DC.

Bilety na VI Memoriał Jona Lorda dostępne są w sieciach eventim.pl i ebilet.pl oraz w klubach Proxima oraz Palladium. Więcej informacji na stronie internetowej memoriału.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Deep Purple