Co czeka fanów na Wacken Open Air 2017?

Aleksandra Degórska
29.12.2016 10:21
Co czeka fanów na Wacken Open Air 2017? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Znamy kolejnych wykonawców festiwalu Wacken Open Air 2017, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017. Sprawdźcie, kto pojawi się na największej metalowej imprezie w Niemczech!

ICS Network, organizator niemieckiego festiwalu Wacken Open Air ogłosił kolejne zespoły zasilające skład przyszłorocznej edycji. Od kilku lat tradycyjnie ogłoszenia pojawiają się przez cały grudzień w formie adwentowego kalendarza. Mamy dla Was podsumowanie tego ekscytującego miesiąca w pigułce.

Wśród zespołów ogłoszonych w pierwszej turze znalazły się miedzy innymi: Apocalyptica, ASP, Aura Noir, Avantasia, Candlemass, Emperor, Fates Warning, Grand Magus, Hämatom, Heaven Shall Burn, Kreator, Lacuna Coil, Mayhem, Napalm Death, Orange Goblin, Paradise Lost, Powerwolf, Rage, Saltatio Mortis, Soilwork, Sonata Arctica, Turbonegro oraz Amon Amarth.

Ten ostatni słynie z niezwykle dopracowanych widowisk, realizowanych specjalnie na potrzeby festiwalu:

W grudniu do składu dołączyły: Trivium, Tankard, Ahab, Kadavar, Serenity, Witchery, Memoriam, Cypecore,Twilight Force, Evil Scarecrow, Nile, Uli Jon Roth, Warpath, Subway to Sally, Psychotic Waltz, Kärbholz, Primal Fear, Fit For An Autopsy, Annihilator, Walls of Jericho, Crowbar, Lords of Black, Mortiis, Clawfinger, Dog Eat Dog, Snoozebutton, Kryptos, Possessed, Heldmaschine, Architects, J.B.O., Russkaja, Warrant, Kissin&Dynamite, Johnny Deathshadow, Skull Fist, Steak Number Eight, Stahlmann, Grave Digger, Prong, Steve Harris & British Lion, The Amity Affliction, Wolfbrigade, The Hirsch Effekt, Beyond The Black, Emil Bulls, Insomnium, High Fighter, Katatonia, Sacred Reich oraz Hello-O-Matic.

Ale to nie wszystko. W line-upie nie zabraknie kilku niespodzianek!

Pierwszą z nich jest Marilyn Manson. Kontrowersyjny wokalista przedstawiany jako wcielenie antychrysta, będzie jednym z trzech głównych headlinerów imprezy. Artysta wystąpi na W:O:A w ramach letniej trasy, podczas której odwiedzi również Polskę. Marilyn Manson będzie główną gwiazdą Metal Hammer Festival 2017, który odbędzie się 21 lipca 2017 w katowickim Spodku. 

Kolejną atrakcją będzie z pewnością Alice Cooper. Nieśmiertelny król horror-rocka powraca do Wacken, by ponownie dać się publicznie zgilotynować i pogrzebać. Niesamowite show artysty obfituje bowiem w makabryczne efekty specjalne, zapadające równie mocno w pamięć fanów, jak niezniszczalne „Poison” czy „Hey Stoopid”.

Zobaczcie zdjęcia z występu artysty podczas Wacken Open Air 2013:

„Czarnym koniem” tegorocznego W:O:A jest także Megadeth, promujący nadal swój ostatni album „Dystopia”. Jest to kolejny już występ Dave'a Mustaine'a i spółki na legendarnym festiwalu. Poprzedni odbył się w 2014 roku i wyglądał następująco:

Warto również wspomnieć o kolejnym muzycznym gigancie, którego albumy rozeszły się na świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy - brytyjskim Status Quo. Zespół powstał w 1962 roku i odniósł ogromny sukces dzięki utworom „Rockin' All Over the World”, „Caroline” oraz evergreenowi „In the Army Now” z 1986 roku.

Jedna z nowych koncepcji nadchodzącej imprezy jest The Night To Dismember. Czarna jak smoła noc zniszczenia odbędzie się w tym roku niezależnie od corocznych czwartkowych Night To Remember, a oprócz Mayhem i Napalm Death można będzie usłyszeć również: belgijskie Aborted, Imperium Dekadenz i Dawn of Disease z Niemiec, hiszpańską Brujeria oraz jak na razie jedynego przedstawiciela z Polski - tajemniczą Batushke.

Licznie zgromadzona, międzynarodowa publiczność będzie miała również możliwość poznać Thundermother - złożony z samych dziewczyn zespół, który zawojował serca Skandynawów. Panie podążają ścieżkami AC/DC i Motörhead i są obecnie „najgorętszym towarem” północnej Europy.

Podczas Wacken Open Air 2017 odbędzie się również kilka ważnych jubileuszów, w tym przede wszystkim 40 - lecie dwóch ikon z lat siedemdziesiątych: zespołów The Boomtown Rats i Uk Subs. The Boomtown Rats pod wodzą Boba Galdofa święcił największe triumfy w okresie od 1977 do 1986 podbijając brytyjskie listy przebojów, jednak obecnie nieco stracił na popularności.

Zupełnie odwrotnie niż Uk Subs, który spektakularnie powrócił na europejskie sceny z rewelacyjną trasą świętującą jubileusz pracy twórczej. Brytyjska ekipa niezmiennie hołduje zasadzie „Punks Not Dead” o czym będzie się można przekonać już 29 stycznia 2017 w krakowskim klubie Kwadrat.

Do składu dołączył również po raz kolejny Europe, który na jesień 2017 zapowiedział swój kolejny album. Będzie więc szansa usłyszeć przedpremierowo choćby część materiału. 

Wśród grudniowych ogłoszeń znaleźli się także pionierzy death metalu, dowodzony przez Davida Vincenta Morbid Angel oraz legenda metalu progresywnego Sanctuary. Bardzo ciekawie zapowiadają się także inni reprezentanci Ameryki: bracia Max & Iggor Cavalera Return To Roots, Ugly Kid Joe oraz Dillinger Escape Plan, który wystąpi już wkrótce także w Polsce na dwóch koncertach: 11 lutego 2017 w warszawskiej Stodole i dzień później krakowskim Kwadracie. Warto wspomnieć również o Flotsam & Jetsam, który także zanim trafi na festiwalowe deski, zagra już 06 kwietnia w krakowskim Zaścianku.

W grudniu ukazał się również kolejny klip promujący festiwal:

Jednak chyba największa niespodzianką i świątecznym prezentem dla fanów jest możliwość zakupu ostatniej partii biletów, które można znaleźć na stronie festiwalu.

Wybieracie się na Wacken Open Air 2017?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.