Coldplay zagrał "Sen o Warszawie" Czesława Niemena na koncercie w Warszawie [WIDEO]

09.07.2022 12:51
Coldplay

Co to był za koncert! Coldplay postanowił zrobić niespodziankę dla polskich fanów i wykonać fragment utworu Czesława Niemena.

8 lipca 2022 odbył się koncert Coldplay w Warszawie. Była to pierwsza wizyta zespołu w naszym kraju od 5 lat. Kapela postanowiła zrobić małą niespodziankę dla swoich fanów i w swój utwór wplótł polską piosenkę. Publiczność była zachwycona takim gestem wykonanym w stronę polskich fanów!

Polecamy

Coldplay zagrał "Sen o Warszawie" Czesława Niemena na koncercie w Warszawie [WIDEO]

Występ Coldplay odbył się na wypełnionym Stadionie PGE Narodowy i całe szczęście ciemne chmury zniknęły tuż przed rozpoczęciem koncertu. Show zaczęło się od fajerwerków na piosence "Higher Power". Każdy z uczestników koncertu dostał specjalne opaski, które świeciły w odpowiednich momentach koncertu - łatwo sobie wyobrazić, jak pięknie wyglądał stadion cały mieniący się tysiącem światełek.

Coldplay zaprezentował na 3 scenach zarówno stare hity typu "Yellow", "Clocks" czy "The Scientist", jak również kompozycje z nowej płyty "Music of the Spheres". Jednak dużym zaskoczeniem był polski akcent podczas tego koncertu.

Zespół przeniósł się na małą scenę na końcu płyty stadionu, gdzie akustycznie wykonał utwór "Sparks". W pewnym momencie wokalista Chris Martin wplótł w utwór słowa piosenki "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Publiczność dosłownie oszalała, gdy usłyszała ten utwór w wykonaniu Coldplay.

Po tym utworze wokalista opowiedział, że dzień przed koncertem spacerował po Warszawie i na bulwarach spotkał utalentowanego muzyka z Ukrainy, Romario. Zaprosił go na scenę i muzycy razem wykonali utwór "Obijmy" z repertuaru Okean Elzy jako gest solidarności z Ukraińcami.

Fajerwerki, konfetti, balony, 3 sceny - sporo działo się na koncercie Coldplay. Widać było, że występ w Warszawie sprawił wielką radość muzykom. Podczas utworu "A Sky Full of Stars" Chris Martin poprosił, by odłożyć na kilka minut telefon i skupić się na koncercie. Fani posłuchali wokalistę i cały stadion bawił się wybornie.

Polecamy

Warto również wspomnieć, że koncert Coldplay był utrzymany w ekologicznym duchu - na płycie znajdowały się rowery oraz specjalna platforma, na której można było skakać i produkować energię potrzebną na kolejny koncert zespołu. Co więcej, cała produkcja sceniczna była zasilana z odnawialnych źródeł energii.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.