23.04.2017 20:30

Coroner i Sodom na festiwalu Metalmania 2017 [GALERIA]

Impreza odbyła się 22 kwietnia 2017 w katowickim Spodku. Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Coroner i Sodom na festiwalu Metalmania 2017 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Po dziewięcioletniej przerwie festiwal Metalmania znowu powrócił. Na dwóch scenach pojawiły się gwiazdy światowej oraz polskiej sceny muzycznej. Katowiccy widzowie mogli zobaczyć takich twórców, jak m.in. Moonspell, Samael, Coroner czy Sodom.

Coroner to jedna z najbardziej szanowanych grup z nurtu technicznego thrash metalu. Zespół w swojej twórczości łączy elementy muzyki metalowej z takimi stylami jak rock progresywny, muzyka klasyczna czy jazz.

Dyskografia zespołu liczy pięć studyjnych albumów, a zamyka ją „Grin” z 1993 roku, po wydaniu którego formacja zawiesiła swoją działalność i reaktywowana została w 2011. W lipcu 2016 roku zespół postanowił po raz pierwszy od ponad dwóch dekad wrócić do studia, by pracować nad nową płytą. Premiera albumu przewidziana jest na 2017 rok.

Zobaczcie zdjęcia z katowickiego koncertu zespołu:

Sodom to legendarna kapela zaliczana razem z kapelami Kreator i Destruction do wielkiej trójki niemieckiego thrash metalu. Już ich debiutancka EP-ka, „In the Sign of Evil" uznana jest za wydawnictwo kluczowe dla dalszego rozwoju sceny ekstremalnego metalu, a utwory na niej zawarte były coverowane przez niezliczoną ilość zespołów.

Przez całą swoją karierę brygada Toma „Angelrippera” Sucha nagrała 15 albumów, z czego ostatni, „Decision Day”, został wydany 26 sierpnia 2016 roku i podczas katowickiego koncertu formacja promowała właśnie ten krążek.

Obejrzycie fotografie z tego występu:

Byliście na festiwalu Metalmania 2017?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria