15.05.2017 22:02

Counterfeit na 23. Przystanku Woodstock

Oto kolejny zagraniczny zespół, który zaprezentuje się przed polską publicznością w Kostrzynie nad Odrą.

Counterfeit na 23. Przystanku Woodstock
foto: Krystian Trela / Reporter / East News

Counterfeit w Kostrzynie nad Odrą

Zespół rozpoczął karierę grając pod nazwą The Darling Buds. Zainspirowani działalnością muzyczną szkolnego kolegi, artyści tworzyli muzykę indie-rockową. Do Jamiego Campbell-Bowera, który jest frontmanem zespołu, w niedługim czasie dołączył basista Roland Johnson i perkusista Dan Smith. 

Napędzeni nową energią i z nowym pomysłem na siebie muzycy rozpoczęli pracę nad debiutanckim wydawnictwem. EP-ka „Come Get Some'” ujrzała światło dzienne w listopadzie 2015 roku. Pierwszy występ zespołu w nowym składzie odbył się w wypełnionym po brzegi klubie Islington Academy w Londynie. Rok później zespół został dostrzeżony przez wytwórnię Xtra Mile, która współpracuje z artystami takimi jak Against Me!, czy Frank Turner.

Nad pracą w studiu Broadfields czuwał producent Tom Mitchener, który współtworzył brzmienie artystów takich jak Frank Carter, czy The Rattlesnakes. Młodzi muzycy byli zachwyceni możliwością współpracy z tak znanym producentem. Wspólnie wypracowali receptę na porządne, punkowe granie. Jest drażniące, agresywne, szorstkie i doskonale łączy się z surowymi emocjami zawartymi w tekstach piosenek.

Twórca piosenek podkreśla, że nie wszystkie nagrania dotyczą analizy przeżyć wewnętrznych związanych z dorastaniem, buntem, i złością na otaczający świat. Atak na klub muzyczny Bataclan w Paryżu uświadomił muzykom, że światem rządzi złość, przemoc i strach, a singiel "Enough” skupia się na opisie świata którego bardzo często nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Artystom zależało też na tym, by słuchacze płyty mogli poznać ich lepiej i nawiązać bezpośrednią relację z twórcami poprzez słuchanie ich muzyki.

Jamie Campbell-Bower wyjaśnił, jaka tematyka pojawia się na albumie grupy:

"

Jeden z utworów na płycie poświęcony jest przyjacielowi zespołu, który odebrał sobie życie. Żałuję, że nie mogłem z nim porozmawiać. Uważam, że powinniśmy odważnie mówić o tych najstraszniejszych momentach w naszym życiu. Jeżeli nie będziemy tego robić, to nic się nie zmieni. Uważam że wsparciem dla tych którzy cierpią jest obecność i uwaga ze strony innych. Ten utwór to dar dla mojego przyjaciela i apel do wszystkich którzy są w podobnej sytuacji. "

Po debiucie albumu, zatytułowanego „Together We Are Stronger”, w marcu 2017 roku zespół rozpoczął kolejną trasę koncertową po Europie. Wokalista zapewnia, że muzycy są gotowi do pracy na wysokich obrotach! Planują utrzymać tempo koncertowe i będą nagrywać coraz więcej płyt.

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain oraz brytyjski Archive.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Z kolei polska edycja koncertów Eliminacji do Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2017, w warszawskim Klubie Progresja.

Wybieracie się na tę edycję festiwalu?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival