18.08.2017 14:44

Cradle Of Filth i Moonspell na trzech wspólnych koncertach w Polsce

Legendy metalu z Anglii i Portugalii przybędą do naszego kraju, by promować swoje nowe wydawnictwa. Cradle Of Filth i Moonspell wystąpią w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Cradle Of Filth i Moonspell na trzech wspólnych koncertach w Polsce
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Cradle Of Filth, czyli Kolebka Plugastwa, to jeden z najważniejszych zespołów blackmetalowych wszech czasów. Jego muzyka zawiera także wpływy metalu gotyckiego i symfonicznego. W tekstach popularne „Kredki” inspirują się historią i literaturą, a zwłaszcza ich mrocznymi stronami. Tym razem lider zespołu, Dani Filth, zajął się horrorami z epoki wiktoriańskiej. Efektem tych fascynacji stał się dwunasty już album studyjny grupy, „Cryptoriana – The Seductiveness of Decay”, który ukaże się 22 września 2017.

Nowy album szykuje także zespół Moonspell. W rodzinnej Portugalii ma on status megagwiazdy, cieszy się też ogromnym uznaniem wśród fanów metalu w całej Europie. Formacja pod wodzą charyzmatycznego Fernando Ribeiro w 2017 obchodzi 25-lecie istnienia. W ciągu długiej kariery przeszła drogę od black metalu do gothic metalu, ale niezmiennie prezentowała najwyższy poziom. Najnowszy album Moonspell, zatytułowany „1755”, ukaże się 3 listopada 2017.

Oba zespoły na początku przyszłego roku pojawią się w Polsce, by promować swoje nowe płyty wspólnymi koncertami. Cradle Of Filth i Moonspell wystąpią 23 stycznia 2018 w klubie Kwadrat w Krakowie, 24 stycznia 2018 w klubie Progresja w Warszawie oraz 25 stycznia 2018 w klubie B90 w Gdańsku. Bilety w cenie 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (dzień koncertu). Już teraz dostępne są w sprzedaży na stronach www.knockoutprod.net/sklep (Kraków i Warszawa) oraz https://tickets.soundrive.pl (Gdańsk). Organizatorami koncertów są Knock Out Productions i B90.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Cradle of Filth Moonspell