13.08.2018 16:44

Danzig wystąpił na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Słynny amerykański wokalista, frontman zespołów Misfits i Danzig, wystąpił na scenie jednego z największych festiwali rockowych i metalowych na świecie. Sprawdźcie naszą fotorelację z tego koncertu.

Danzig wystąpił na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Glenn Danzig to jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów na rockowej scenie. Wielką karierę rozpoczął w punkrockowej grupie Misfits, ze względu na nawiązującą do horrorów tematykę tekstów i specyficzny image muzyków (makijaż i odjechane fryzury) uważanej za pioniera nurtów horror punk i death rock. Zespół największe sukcesy odnosił z Danzigiem w składzie, na początku lat 80.

W 1983 Glenn odszedł z Misfits, a następnie założył inny klasyczny zespół deathrockowy, Samhain. Od 1987 jest liderem swojego własnego zespołu, nazwanego po prostu Danzig, w którym prezentuje bardziej metalowe oblicze.

Trudno uwierzyć, że wokalista liczy sobie już 63 wiosny – jest kolejnym dowodem, że rock’n’roll doskonale konserwuje. Danzig wciąż występuje na największych scenach świata – 2 sierpnia 2018 mogła go podziwiać publiczność festiwalu Wacken Open Air 2018 w niemieckim Wacken. I my tam byliśmy – zobaczcie fotogalerię autorstwa Romany Makówki.

Wacken Open Air 2018 – relacje foto na Antyradio.pl

Wacken Open Air to jeden z największych festiwali z muzyką rockową i metalową w Europie. W tym roku w dniach 2-4 sierpnia 2018 w Wacken w północnych Niemczech (Szlezwik-Holsztyn) odbyła się 29. edycja tej imprezy. Mamy dla Was galerie zdjęć z koncertów m.in. Steel Panther (+18!), Vince'a Neila, Cannibal Corpse, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

Kolejna, 30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Już teraz wiemy, że zagrają Sabaton, Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Danzig Romana Makówka Galeria Wacken Open Air