08.06.2018 12:50

Deafheaven zagra dwa koncerty w Polsce w 2018

Najsłynniejszy wykonawca nurtu blackgaze wystąpi w Warszawie i Poznaniu. Promować będzie swój nowy album „Ordinary Corrupt Human Love”.

Deafheaven zagra dwa koncerty w Polsce w 2018
foto: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/EAST NEWS

Deafheaven powstał w 2010 w San Francisco. Zespół tworzy black metal w nowoczesnym wydaniu, łącząc go z wpływami shoegaze’u i postrocka. Taką mieszankę krytycy określili mianem blackgaze, a grupa z Kalifornii jest jednym z twórców tego nurtu w muzyce metalowej.

Grupa wydała trzy albumy studyjne, z których największą popularność zyskał „Sunbather” z 2013. Album już zaliczany jest do klasyki ciężkiego grania. 13 lipca 2018 ukaże się nowy krążek Deafheaven, „Ordinary Corrupt Human Love”, który zapowiada utwór „Honeycomb”.

Deafheaven – koncerty w Polsce w 2018

Dokładnie dwa miesiące po premierze nowego krążka Deafheaven zainauguruje promującą go światową trasę koncertową. Amerykanie rozpoczną ją dwoma koncertami w Polsce. 13 września 2018 zespół zagra w Warszawie, w klubie Hybrydy, a 14 września 2018 w Poznaniu, w klubie U Bazyla. 

Bilety na oba koncerty w cenie 79 zł na stronie pwevents.pl, 84 zł na Biletomat, eBilet, Eventim, Ticketmaster, Ticketclub i w klubie Proxima (koncert w Warszawie) i na Biletomat, eBilet, Eventim, Ticketmaster, Ticketclub, CIM, Rock Long Luck (koncert w Poznaniu) oraz 89 zł w dniu koncertu.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Koncerty Deafheaven