Decapitated i Frontside w Krakowie [GALERIA]
Aleksandra Degórska
07.12.2018 16:43
Decapitated i Frontside w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kapele zagrały w ramach Knock Out Tour 2018. Zobaczcie, jak wypadły występy Decapitated oraz Frontside.

Mikołajki w krakowskim klubie Kwadrat odbyły się pod znakiem muzyki metalowej. 6 grudnia 2018 w ramach Knock Out Tour 2018 jako headlinerzy zagrali Decapitated i Frontside, którym towarzyszyli Virgin Snatch i Drown My Day.

Decapitated to od lat jedna z najważniejszych grup w świecie technicznego death metalu i jedni z najznakomitszych ambasadorów polskiego ciężkiego grania na świecie. Debiutancki album zespołu, "Winds Of Creation" z 2000 roku, z coverem klasyka Slayer "Mandatory Suicide", wyprodukował Peter z Vadera. Kolejne albumy, "Nihility" i "The Negation", a przede wszystkim nagrany z Covanem na wokalu "Organic Hallucinosis" z 2006 roku, potwierdziły jedynie światową klasę kapeli.

Zobacz także: Decapitated zagrał przed Meshuggah w Krakowie

Od 2009 roku Decapitated wydali trzy studyjne albumy - "Carnival Is Forever" (2011), "Blood Mantra" (2014) i "Anticult" (2017). Pokazali na nich odświeżone oblicze stylistyczne, w którym znalazło się miejsce na elementy thrashu i groove metalu.

Decapitated w Krakowie [GALERIA]

Na scenie tego dnia pojawił się również Frontside. Metalcore'owa grupa założona w Sosnowcu przez Mariusza „Demona” Dzwonka ma od lat opinię jednego z najlepszych zespołów śpiewających po polsku. Za album "I odpuść nam nasze winy" kapela Demona została nagrodzona Fryderykiem.

Frontside aktualnie pracuje nad nowym, dziewiątym albumem. Materiał z nadchodzącego krążka zabrzmiał w trakcie Knock Out Tour 2018.

Frontside w Krakowie [GALERIA]

Kapela niedawno zapowiedziała premierę kompilacyjnego boxu „Broń Masowego Rażenia”. Będzie zawierać sześć niedostępnych od dawna albumów zespołu, w tym debiutancki „...Nasze Jest Królestwo, Potęga i Chwała Na Wieki” z 2001 roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.