Decapitated i Frontside w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
07.12.2018 16:43
Decapitated i Frontside w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kapele zagrały w ramach Knock Out Tour 2018. Zobaczcie, jak wypadły występy Decapitated oraz Frontside.

Mikołajki w krakowskim klubie Kwadrat odbyły się pod znakiem muzyki metalowej. 6 grudnia 2018 w ramach Knock Out Tour 2018 jako headlinerzy zagrali Decapitated i Frontside, którym towarzyszyli Virgin Snatch i Drown My Day.

Decapitated to od lat jedna z najważniejszych grup w świecie technicznego death metalu i jedni z najznakomitszych ambasadorów polskiego ciężkiego grania na świecie. Debiutancki album zespołu, "Winds Of Creation" z 2000 roku, z coverem klasyka Slayer "Mandatory Suicide", wyprodukował Peter z Vadera. Kolejne albumy, "Nihility" i "The Negation", a przede wszystkim nagrany z Covanem na wokalu "Organic Hallucinosis" z 2006 roku, potwierdziły jedynie światową klasę kapeli.

Zobacz także: Decapitated zagrał przed Meshuggah w Krakowie

Od 2009 roku Decapitated wydali trzy studyjne albumy - "Carnival Is Forever" (2011), "Blood Mantra" (2014) i "Anticult" (2017). Pokazali na nich odświeżone oblicze stylistyczne, w którym znalazło się miejsce na elementy thrashu i groove metalu.

Decapitated w Krakowie [GALERIA]

Na scenie tego dnia pojawił się również Frontside. Metalcore'owa grupa założona w Sosnowcu przez Mariusza „Demona” Dzwonka ma od lat opinię jednego z najlepszych zespołów śpiewających po polsku. Za album "I odpuść nam nasze winy" kapela Demona została nagrodzona Fryderykiem.

Frontside aktualnie pracuje nad nowym, dziewiątym albumem. Materiał z nadchodzącego krążka zabrzmiał w trakcie Knock Out Tour 2018.

Frontside w Krakowie [GALERIA]

Kapela niedawno zapowiedziała premierę kompilacyjnego boxu „Broń Masowego Rażenia”. Będzie zawierać sześć niedostępnych od dawna albumów zespołu, w tym debiutancki „...Nasze Jest Królestwo, Potęga i Chwała Na Wieki” z 2001 roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.