01.04.2019 15:21

Decapitated zagrał koncert w Krakowie [GALERIA]

Polska część trasy zespołu Decapitated dobiegła końca. Zobaczcie galerię z koncertu w Krakowie.

Decapitated
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Polska część trasy "Killing The European Cult 2019" obejmowała 8 miast. Decapitated odwiedzili: Toruń, Gostyń, Gdynię, Świdnicę, Tychy, Opole, Krosno i Kraków. Naszej załodze towarzyszyli duńczycy z Baest oraz polska grupa Mentor.  Tuż przed kończącym trasę koncertem w Krakowie, perkusista Mentora uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Podczas ostatniego koncertu, który odbył się 31 marca 2019 roku, wystąpił więc Michał „Neithan” Kiełbasa z projektem Lugola.

Decapitated wystąpił w Krakowie

Trasa Decapitated odbyła się w ramach promocji albumu „Anticult”, który w Polsce zadebiutował na czwartym miejscu oficjalnej listy sprzedaży Olis, a na amerykańskim Billboardzie znalazł się na 2 pozycji na liście Top New Artist Albums / Heatseekers. Decapitated podczas swojej ponad 20-letniej kariery, koncertowali na wszystkich kontynentach.

Fot. pixabay
Fot. pixabay
Przeczytaj także Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2019 roku

Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów metalowych na świecie, będzie gościł w najbliższym czasie między innymi w Portugalii, Norwegii, Niemczech, Japonii, Finlandii, Belgi czy Francji oraz na kilku największych festiwalach na świecie.

Zobaczcie jak zespół zaprezentował się w Krakowie.

Zespół gra obecnie z nowym perkusistą - Jamesem Stewartem. 21 grudnia 2018 roku perkusista Michał Łysejko poinformował swoich fanów o tym, że opuszcza szeregi kapeli.

Duński Baest gościem koncertów Decapitated

Deathmetalowy zespół Baest powstał w 2015 roku. Rok później ukazało się demo "Marie Magdalene". Pierwsza płyta zespołu ( "Danse Macabre" ) została wydana w 2018 roku i natychmiast stała się najlepiej sprzedającym się albumem metalowym w Danii. Grupa wykonuje oldschoolowy death metal o ponadczasowym uroku, czerpiąc garściami z klasyków tego gatunku.

Zobaczcie, jak Baest zaprezentował się w Krakowie.

Jako support wystąpił Michał „Neithan” Kiełbasa z projektem Lugola. Twórczość Lugola to wypadkowa takich gatunków jak noise, dark ambient, drone, minimal czy industrial. 

Zobaczcie magiczny występ Lugola w Krakowie.

Neithan używa gongów, cymbałów, dzwonów rurowych, kawałków blach, sprężyn i wielu innych. W 2017 roku ukazał się album "Harmony in Despair" oparty niemalże w całości na brzmieniach wygenerowanych ze specyficznych instrumentów.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Romana Makówka Decapitated