26.10.2015 09:44

Deep Purple w Łodzi [GALERIA]

Grupa Deep Purple przyjechała do Polski i zagrała w Atlas Arenie 25 października 2015 roku. Zobaczcie, jak było na koncercie w Łodzi! 

Deep Purple w Łodzi [GALERIA]
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Brytyjczycy promują aktualnie swój najnowszy album „Now What?!” i to właśnie utwory głównie z tej płyty zaprezentowali podczas koncertu. Jednak nie zabrakło również singla „Smoke On The Water”. Zespół zagrał też fragment polskiego hymnu oraz kilku utworów Chopina.

Sprawdźcie, jak było w Atlas Arenie.

Przed koncertem można było zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do całego wydarzenia. Kilka godzin później w Atlas Arenie zgromadziło się prawie 10 tysięcy widzów.

W połowie października 2015 roku Deep Purple zapowiedział wydanie płyty w 2016 roku. Muzycy chcą wejść do studia w połowie stycznia 2016. Nowy album będzie 20. w dyskografii kapeli.

Don Airey, klawiszowiec grupy, w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl opowiedział o ostatnich dokonaniach jego obecnej grupy, czyli koncertowych albumach „From The Setting Sun... (In Wacken)” i „…To The Rising Sun (In Tokyo)”. Instrumentalistę o tak bogatym dorobku spytaliśmy także o jego muzyczne początki i poznaliśmy powód, dla którego wszedł w świat rocka zamiast klasyki lub jazzu.

Byliście na koncercie Deep Purple?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Deep Purple Romana Makówka