Deep Purple zagrał w Krakowie swój ostatni polski koncert [GALERIA]

Maciej Koprowicz
02.07.2018 11:58
Deep Purple zagrał w Krakowie swój ostatni polski koncert [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

W TAURON Arenie można było usłyszeć nie tylko wielkie przeboje Deep Purple, ale także… „Mazurka Dąbrowskiego” i Chopina. Zobaczcie fotorelację z pożegnalnego koncertu Purpli dla polskiej publiczności.

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Po 50 latach kariery Deep Purple schodzi ze sceny. Z fanami legendarny brytyjski zespół żegna się trasą koncertową o znamiennym tytule „The Long Goodbye Tour”, która objęła również Polskę.

1 lipca 2018 Deep Purple wystąpił w TAURON Arenie Kraków. Koncert zapowiadał się na wielkie wydarzenie, ponieważ wszystko wskazuje na to, że jest to ostatni występ zespołu na polskiej ziemi. Nie dziwi więc, że zagrał przed kompletem publiczności. Dominowali oczywiście fani z długim stażem, ale nie zabrakło również młodszych sympatyków purpurowych brzmień.

Ian Gillan i koledzy u schyłku swojej wspaniałej kariery wciąż są w doskonałej kondycji i formie artystycznej. Instrumentaliści prezentowali spektakularne solówki – najpierw perkusista Ian Paice, potem gitarzysta Steve Morse i klawiszowiec Don Airey. Z kolei w trakcie bisów solówką popisał się basista Roger Glover.

Don Airey zagrał „Mazurka Dąbrowskiego” na koncercie Deep Purple

Najbardziej gorącą reakcję widzów wywoływały popisy Dona Aireya. Nic dziwnego, bo klawiszowiec wykonał między innymi kompozycje Fryderyka Chopina i… „Mazurek Dąbrowskiego”! Zobaczcie sami!

Koncert trwał godzinę i 45 minut, które wypełniły zarówno utwory z nowszych płyt Deep Purple, czyli „Now What?!” i „inFinite” (w tym po raz pierwszy zagrany na trasie „The Surprising”), jak i żelazne purpurowe klasyki. Nie brakło „Highway Star”, „Perfect Strangers”, „Black Night” ani, na zakończenie setu podstawowego, legendarnego „Smoke On The Water”.

Deep Purple, Kraków, TAURON Arena, 1 lipca 2018 - setlista

 1. „Highway Star”
 2. „Pictures of Home”
 3. „Bloodsucker”
 4. „Strange Kind of Woman”
 5. „Sometimes I Feel Like Screaming”
 6. „Uncommon Man”
 7. „Lazy”
 8. „Time for Bedlam”
 9. „Birds of Prey”
 10. „The Surprising”
 11. Keyboard solo
 12. „Perfect Strangers”
 13. „Space Truckin'”
 14. „Smoke on the Water”

bisy:

 1. „Hush”
 2. Bass solo
 3. „Black Night”

Supportem przed Deep Purple był zespół 1One.

Zobaczcie naszą fotorelację z koncertu Deep Purple w obiektywie Romany Makówki.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.