04.12.2019 13:22

Deep Purple zagrali w Polsce [ZDJECIA]

26-ty koncert Deep Purple w Polsce przeszedł do historii. Zobaczcie, jak było w Krakowie!

Deep purple
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół Deep Purple przez wielu uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Grupa działa już od ponad 50 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt, a utwór "Smoke On The Water" znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej. 

Deep Purple zagrali w Krakowie

3 grudnia 2019 roku Deep Purple wystąpił ponownie w TAURON Arenie Kraków. Koncert jak zawsze był wielkim wydarzeniem i stawiło się na nim liczne grono miłośników grupy. Dominowali oczywiście fani z długim stażem, ale nie zabrakło również młodszych sympatyków purpurowych brzmień.

Ian Gillan i koledzy wciąż są w doskonałej kondycji i formie artystycznej. Instrumentaliści prezentowali spektakularne solówki – najpierw perkusista Ian Paice, potem gitarzysta Steve Morse i klawiszowiec Don Airey. Z kolei w trakcie bisów solówką popisał się basista Roger Glover. Metal Hammer Festival powraca i ogłasza główną gwiazdę imprezy

Deep Purple przywitali się z publicznością utworem "Highway Star". Niemal dwugodzinny koncert on wypełniły zarówno utwory z nowszych płyt Deep Purple, jak i żelazne klasyki. Nie brakło "Perfect Strangers", "Demon's Eye" ani "Lazy", na zakończenie setu podstawowego, legendarnego "Smoke On The Water".

Jak zwykle ogromne wrażenie robiła produkcja koncertu: efekty świetlne, wizualizacje i ogromne ekrany.

Zobacz zdjęcia z koncertu Deep Purple w Krakowie:

Lista utworów prezentowała się następująco:

 1. Highway Star
 2. Pictures of Home
 3. Bloodsucker
 4. Demon's Eye
 5. Sometimes I Feel Like Screaming
 6. Uncommon Man
 7. Lazy
 8. Time for Bedlam
 9. Perfect Strangers
 10. Space Truckin'
 11. Smoke on the Water
 12. Hush
 13. Black Night

Najbardziej gorącą reakcję widzów jak zwykle wywoływały popisy Dona Aireya. Nic dziwnego, bo klawiszowiec po raz kolejny wykonał między kompozycje Fryderyka Chopina i "Mazurek Dąbrowskiego".

Jako support zaprezentował się Monster Truck i jego stoner rockowe brzmienie naprawdę dobrze rozgrzało słuchaczy. Patrząc na widzów, można było zauważyć, że większość osób to ludzie, którzy są fanami Deep Purple od wielu, wielu lat, choć nie zabrakło również i przedstawicieli młodszego pokolenia w koszulkach zespołu czy nawet w charakterystycznych jeansowych kamizelkach z licznymi naszywkami.

Nie od dziś wiadomo, że muzyka łączy pokolenia i nie inaczej było podczas krakowskiego koncertu.  

Zobacz zdjęcia z koncertu Monster Truck w Krakowie:

Deep Purple zagra w Polsce w 2020 roku

Deep Purple wystąpi 14 października w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na łódzki koncert Deep Purple trafią do sprzedaży 6 grudnia 2019 roku o godzinie 10. Będzie można kupić je za pośrednictwem Metal Mind, na stronie eventim.pl, ebilet.pl i biletin.pl.

Zespół przygotował także specjalną niespodziankę dla fanów i udostępnił pakiet Meet and Greet! Informacje na temat warunków i sprzedaży tego pakietu znaleźć można na stronach: www.outix.co/tickets/tour/deep-purple, www.deeppurple.com lub deep-purple.com.
Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

 • Stojące kat. 1 (płyta) - 190 / 210 zł
 • Stojące kat. 2 (Golden Circle) - 340 / 360 zł
 • Siedzące kat. 1 - 285 / 305 zł
 • Siedzące kat. 2 - 205 / 225 zł
 • Siedzące kat. 3 - 170 / 190 zł

Zobacz również: Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2020

Tagi: Koncerty Deep Purple Romana Makówka Galeria