Depeche Mode w Warszawie [RELACJA + GALERIA]
Justyna Kierzkowska
22.07.2017 14:18
Depeche Mode w Warszawie [RELACJA + GALERIA] Fot. Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Depeche Mode zagrał na koncercie w Warszawie 21 lipca 2017 w ramach trasy Global Spirit Tour. Zobaczcie, jak to wszystko wyglądało!

Już na wiele minut przed koncertem Stadion Narodowy po prostu buzował od emocji. Co jakiś czas przez górne trybuny przelatywała spontanicznie wywołana meksykańska fala. Kiedy David Gahan pojawił się w końcu na scenie, rozpoczęło się istne, około 50-tysięczne szaleństwo.

Chociaż część osób mogła odnieść wrażenie, że Depeche Mode na scenie rozkręca się dość powoli, to jednak cały koncert zakończył się jak na zespół klasy światowej przystało - wielkimi owacjami. Grupa rozpoczęła swój występ od kawałka „Going Backwards”, singla z najnowszej 14. studyjnej płyty zespołu, wydanej 17 marca 2017 roku „Spirit”. Potem można było usłyszeć „So Much Love” również z tego albumu, a kolejno przyszła pora na nieco starsze „Barrel Of A Gun”. Fani bez wątpienia nie zawiedli się mogąc na żywo usłyszeć dłuższą wersję „Enjoy the Silence”, czyli numer z 1990 roku, który jest prawdopodobnie najczęściej emitowanym singlem Depeche Mode w polskich stacjach radiowych.

Nie mogło też zabraknąć utworu „Personal Jesus”. Na uwagę zasługuje także numer „Heroes”, czyli cover dla zmarłego w 2016 roku Davida Bowiego. Na telebimach przez cały koncert były także wyświetlane animacje, wizualizacje lub fragmenty teledysków. Nie brakowało także kolorowych świateł.

Zobaczcie, jak to wyglądało:

Jak wiadomo fani Depeche Mode to niezwykle aktywni wielbiciele muzyki. Większość gości przybyłych na Stadion Narodowy w Warszawie miała na sobie czarne koszulki z logo zespołu oraz T-shirty z najróżniejszych tras koncertowych. Podczas „Everything Counts”, zgodnie z wcześniej zaplanowaną akcją, większość zebranych wsparła głośno śpiewającego Martina Gore'a. Z kolei podczas „Where's the Revolution” na stadionie, w ramach specjalnej akcji przygotowanej przez polskich fanów, pojawiło się mnóstwo czerwonych balonów. 

Bez wątpienia był to jeden z koncertów, które zapamięta się na długo. Mimo faktu, że panowie z Depeche Mode nie są już najmłodszymi zawodnikami w branży muzycznej, dali z siebie wszystko nie gorzej, niż kilkanaście lat wcześniej.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.