22.07.2017 14:18

Depeche Mode w Warszawie [RELACJA + GALERIA]

Depeche Mode zagrał na koncercie w Warszawie 21 lipca 2017 w ramach trasy Global Spirit Tour. Zobaczcie, jak to wszystko wyglądało!

Depeche Mode w Warszawie [RELACJA + GALERIA]
foto: Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Już na wiele minut przed koncertem Stadion Narodowy po prostu buzował od emocji. Co jakiś czas przez górne trybuny przelatywała spontanicznie wywołana meksykańska fala. Kiedy David Gahan pojawił się w końcu na scenie, rozpoczęło się istne, około 50-tysięczne szaleństwo.

Chociaż część osób mogła odnieść wrażenie, że Depeche Mode na scenie rozkręca się dość powoli, to jednak cały koncert zakończył się jak na zespół klasy światowej przystało - wielkimi owacjami. Grupa rozpoczęła swój występ od kawałka „Going Backwards”, singla z najnowszej 14. studyjnej płyty zespołu, wydanej 17 marca 2017 roku „Spirit”. Potem można było usłyszeć „So Much Love” również z tego albumu, a kolejno przyszła pora na nieco starsze „Barrel Of A Gun”. Fani bez wątpienia nie zawiedli się mogąc na żywo usłyszeć dłuższą wersję „Enjoy the Silence”, czyli numer z 1990 roku, który jest prawdopodobnie najczęściej emitowanym singlem Depeche Mode w polskich stacjach radiowych.

Nie mogło też zabraknąć utworu „Personal Jesus”. Na uwagę zasługuje także numer „Heroes”, czyli cover dla zmarłego w 2016 roku Davida Bowiego. Na telebimach przez cały koncert były także wyświetlane animacje, wizualizacje lub fragmenty teledysków. Nie brakowało także kolorowych świateł.

Zobaczcie, jak to wyglądało:

Jak wiadomo fani Depeche Mode to niezwykle aktywni wielbiciele muzyki. Większość gości przybyłych na Stadion Narodowy w Warszawie miała na sobie czarne koszulki z logo zespołu oraz T-shirty z najróżniejszych tras koncertowych. Podczas „Everything Counts”, zgodnie z wcześniej zaplanowaną akcją, większość zebranych wsparła głośno śpiewającego Martina Gore'a. Z kolei podczas „Where's the Revolution” na stadionie, w ramach specjalnej akcji przygotowanej przez polskich fanów, pojawiło się mnóstwo czerwonych balonów. 

Bez wątpienia był to jeden z koncertów, które zapamięta się na długo. Mimo faktu, że panowie z Depeche Mode nie są już najmłodszymi zawodnikami w branży muzycznej, dali z siebie wszystko nie gorzej, niż kilkanaście lat wcześniej.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Depeche Mode Galeria