11.10.2016 13:47

Depeche Mode wystąpi w Polsce w 2017

Koniec czekania! Zespół zapowiedział nowy krążek oraz trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również nasz kraj. Kiedy należy spodziewać się brytyjskiej grupy?

Depeche Mode wystąpi w Polsce w 2017
foto: EDV / Splash News / East News

Nie od dziś wiadomo, że Depeche Mode cieszy się sporą popularnością w Polsce i bilety na jego koncerty rozchodzą się w zawrotnym tempie. Informacje dotyczące następcy płyty „Delta Machine” oraz trasy promującej nowe wydawnictwo wyciekły kilka dni przed konferencją zespołu w Mediolanie, która odbyła się 11 października 2016.

Zespół ruszy w europejską trasę koncertową, która rozpocznie się w maju 2017. Podczas konferencji przedstawiono mapę trasy, na której znalazła się również Warszawa. Koncert odbędzie się 21 lipca 2017 roku na PGE Narodowym.

Tak prezentuje się plakat zapowiadający trasę:

Przedsprzedaż biletów na koncert ruszy 19 października 2016 o godzinie 10:00, zaś sprzedaż ogólna ruszy 21 października 2016 o 10:00. Polski występ będzie przedostatnim w trakcie europejskiej trasy, która zakończy się w Rumunii 23 lipca 2017 roku. Zespół zdradził, że do rozpiski koncertów może dojść jeszcze kilka dat, jak również w przyszłości odwiedzi też Amerykę Północną i Południową.

Tournée będzie promować 14. studyjny krążek zatytułowany „Spirit”. Tak prezentują się pierwsze dźwięki z tego albumu:

Depeche Mode zapowiedział, że płyta ukaże się wiosną 2017 roku, a za jej produkcję odpowiedzialny jest James Ford. Nowy materiał był nagrywany w Santa Barbara oraz Nowym Jorku. W listopadzie 2016 roku formacja spotka się z Antonem Corbijnem, który ponownie będzie współpracować z muzykami nad oprawą graficzną.

Depeche Mode ostatni raz zagrał w Polsce w 2014 roku w Łodzi promując album „Delta Machine”. Zobaczcie, w jakiej formie byli wówczas muzycy:

Oczekiwanie na nowe studyjne wydawnictwo oraz trasę koncertową można umilić sobie kolekcją teledysków, którą Depeche Mode wyda 11 listopada 2016 roku. „Video Singles Collection” to 3 płyty z 4 godzinami klipów formacji. Na DVD pojawi się 55 zremasterowanych teledysków, 4 alternatywne wersje klipów oraz 2-godzinne komentarze artystów.

Wybierzecie się na koncert Depeche Mode?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Depeche Mode