Depeche Mode wystąpi w Polsce w 2017

Aleksandra Degórska
11.10.2016 13:47
Depeche Mode wystąpi w Polsce w 2017 Fot. EDV / Splash News / East News

Koniec czekania! Zespół zapowiedział nowy krążek oraz trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również nasz kraj. Kiedy należy spodziewać się brytyjskiej grupy?

Nie od dziś wiadomo, że Depeche Mode cieszy się sporą popularnością w Polsce i bilety na jego koncerty rozchodzą się w zawrotnym tempie. Informacje dotyczące następcy płyty „Delta Machine” oraz trasy promującej nowe wydawnictwo wyciekły kilka dni przed konferencją zespołu w Mediolanie, która odbyła się 11 października 2016.

Zespół ruszy w europejską trasę koncertową, która rozpocznie się w maju 2017. Podczas konferencji przedstawiono mapę trasy, na której znalazła się również Warszawa. Koncert odbędzie się 21 lipca 2017 roku na PGE Narodowym.

Tak prezentuje się plakat zapowiadający trasę:

Przedsprzedaż biletów na koncert ruszy 19 października 2016 o godzinie 10:00, zaś sprzedaż ogólna ruszy 21 października 2016 o 10:00. Polski występ będzie przedostatnim w trakcie europejskiej trasy, która zakończy się w Rumunii 23 lipca 2017 roku. Zespół zdradził, że do rozpiski koncertów może dojść jeszcze kilka dat, jak również w przyszłości odwiedzi też Amerykę Północną i Południową.

Tournée będzie promować 14. studyjny krążek zatytułowany „Spirit”. Tak prezentują się pierwsze dźwięki z tego albumu:

Depeche Mode zapowiedział, że płyta ukaże się wiosną 2017 roku, a za jej produkcję odpowiedzialny jest James Ford. Nowy materiał był nagrywany w Santa Barbara oraz Nowym Jorku. W listopadzie 2016 roku formacja spotka się z Antonem Corbijnem, który ponownie będzie współpracować z muzykami nad oprawą graficzną.

Depeche Mode ostatni raz zagrał w Polsce w 2014 roku w Łodzi promując album „Delta Machine”. Zobaczcie, w jakiej formie byli wówczas muzycy:

Oczekiwanie na nowe studyjne wydawnictwo oraz trasę koncertową można umilić sobie kolekcją teledysków, którą Depeche Mode wyda 11 listopada 2016 roku. „Video Singles Collection” to 3 płyty z 4 godzinami klipów formacji. Na DVD pojawi się 55 zremasterowanych teledysków, 4 alternatywne wersje klipów oraz 2-godzinne komentarze artystów.

Wybierzecie się na koncert Depeche Mode?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.