25.01.2017 09:18

Destruction w Katowicach [GALERIA]

Niemieccy thrashmetalowcy wystąpili 24 stycznia 2017 roku w katowickim MegaClubie. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Destruction w Katowicach [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Destruction przyjechał do Polski na całą minitrasę. Przed wieczorem spędzonym w Katowicach grupa wystąpiła w gdańskim B90, warszawskiej Progresji i poznańskim U Bazyla. Były to pierwsze występy formacji w Polsce od czasu Metalfest Open Air w Jaworznie z czerwca 2013 roku.

Wieczór w MegaClubie był z pewnością ważny dla fanów thrash metalu - Destruction określa się mianem współtwórców niemieckiej szkoły tego brzmienia. Zespół cieszy się w Polsce specjalnymi względami również ze względu na swojego polskiego perkusistę. Od 2010 roku na stanowisku tym zasiada Wawrzyniec „Vaaver” Dramowicz, znany choćby ze współpracy z Indukti i Lunatic Soul.

Galerię z katowickiego koncertu Destruction zobaczycie poniżej:

Fani zebrani w MegaClubie mieli okazję usłyszeć przekrojowy set, który objął materiał od debiutanckiego „Infernal Overkill” aż po wydany w 2016 roku „Under Attack”. Grupa nie zapomniała też o innych klasycznych pozycjach w swojej dyskografii, takich jak „Eternal Devastation” z 1986 roku czy 15 lat młodszy „The Antichrist”.

Setlista:

 1. Under Attack
 2. Curse the Gods
 3. Pathogenic
 4. Nailed to the Cross
 5. Mad Butcher
 6. Dethroned
 7. Life Without Sense
 8. Psycho Theme
 9. Total Desaster
 10. Thrash Attack
 11. Black Death
 12. Solówka perkusyjna
 13. Invincible Force
 14. The Butcher Strikes Back

Bis:

 1. Thrash Till Death
 2. Bestial Invasion

W roli supportu na scenie pojawiły się wykonujące oldschoolowy thrash metal brazylijskie dziewczyny (i jedna Kanadyjka) z formacji Nervosa oraz szwajcarski Gonoreas, który specjalizuje się w brzmieniach nawiązujących do klasycznego New Wave of British Heavy Metal.

Byliście na polskich koncertach Destruction?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Galeria