Deus Mortem, Darvaza, Mānbryne i Martwa Aura zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]
09.05.2022 11:35
Deus Mortem, Darvaza, Mānbryne i Martwa Aura zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]
  • 25 Zobacz zdjęcia
Deus Mortem, Darvaza, Mānbryne i Martwa Aura zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]
09.05.2022 11:35

7 maja 2022 roku w Krakowie zagrała Mgła. Na scenie towarzyszy jej Deus Mortem, Darvaza, Mānbryne i Martwa Aura. Zobacz zdjęcia z koncertu!

7 maja 2022 krakowska Mgła zagrała w swoim rodzinnym mieście. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych formacji wykonujących muzykę ekstremalną w Polsce. Twórczość zespołu to także cenny towar eksportowy a artyści mimo ograniczeń nie stronią od wizyt na zagranicznych festiwalach.

 Deus Mortem, Darvaza, Mānbryne i Martwa Aura zagrali w Krakowie

Wydarzenia było nie lada gratką dla miłośników rodzimej sceny black metalowej. U boku Mgły wystąpiły cztery inne gwiazdy polskiej muzyki ekstremalnej.

Deus Mortem wniósł u nas do muzyki ekstremalnej w ostatnich latach wiele świeżości, nie wychylając się przy tym poza ortodoksyjne ramy gatunku. Grupą dowodzi Necrosodom znany z takich kapel jak Anima Damnata, Plaga czy Azarath. Deus Mortem promują obecnie swój ostatni studyjny album "The Fiery Blood", który miał swoją premierę 8 grudnia 2020 roku.

Polecamy

Natomist Darvaza to międzynarodowy projekt, którego rdzeń tworzą Omega (m.in. Fides Inversa, Deathrow, Chaos Invocation) oraz Wraath (Ritual Death, Mare, Behexen, ex-One Tail, One Head). Blackmetalowy projekt Manbryne tworzą S. na wokalu, Renz na gitarze, Wyrd na gitarze i basie oraz Priest na perkusji. Grupa promuje obecnie swój debiutancki album "Heilsweg: O udręce ciała i tułaczce duszy".

Martwa Aura to coraz bardziej znacząca nazwa na krajowej scenie. W przededniu wydania nowej płyty zawitała po raz kolejny do Krakowa. Grupa pochodzi z Poznania i wykonuje katastroficzno - depresyjny black metal. Po dobrze przyjętym debiucie "Contra Mvndvm, Contra Vitae", Martwa Aura powraca ze splitem z Odour of Death zatytułowanym "Credo In Mortem".

Zobaczcie zdjęcia z Krakowa:

Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.