03.11.2018 15:26

Diamond Head zagrał koncert w Krakowie [GALERIA]

Diamond Head, legenda Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu i inspiracja Metalliki, wyruszyła w jesienną trasę. W listopadzie 2018 roku grupa pojawił się w Polsce trzykrotnie. Zobaczcie, jak było w Krakowie.

Diamond Head w Polsce
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Po wydaniu ostatniego, imiennego albumu w 2016 r., Diamond Head odwiedził Stany Zjednoczone, Kanadę, Wielką Brytanię oraz Europę, występując na takich festiwalach jak Bang Your Head, Sweden Rock, Stormcrusher, Psycho Las Vegas, Leyendes del Rock czy Hard Rock Hell. Panowie supportowali też inną legendę NWOBHM – formację Saxon. Znaczna część 2017 r. upłynęła zespołowi na tworzeniu nowego materiału, który trafi na ich kolejną płytę. Jej premierę wyznaczono na 2018 rok. 

Nie trzeba przypominać, jak znaczący był wpływ Diamond Head na twórczość Metalliki. Wystarczającym tego dowodem są covery “Am I Evil?”, “Helpless”, “It's Electric” czy “The Prince”, które można znaleźć na EP “Garage Days Re-Revisited” oraz kompilacji “Garage, Inc.”.

Diamond Head w Polsce - koncert w Krakowie

Z 40-letnim doświadczeniem i siedmioma płytami w dorobku, Brytyjczycy pozostają w formie i pełni sił twórczych. Przekonać się mogła o tym publiczność, która odwiedziła klub Kwadrat w Krakowie. Zobaczcie, jak Diamond Head zagrali na ich pierwszym polskim koncercie podczas trasy "EU Tour 2018":

Diamond Head supportowały zespoły Gin Annie, Blinding Sparks oraz Statement. Formacja wystąpi jeszcze 3 listopada w Warszawie (klub Proxima) oraz 4 listopada w Poznaniu (klub U Bazyla). Bilety są dostępne w kasach klubów w cenie 70 zł. 

Kamil Kacperski
Tagi: Koncerty Romana Makówka