07.02.2019 17:53

Die Toten Hosen na dwóch koncertach w Polsce w 2019

Kapela ogłosiła występy w naszym kraju. Sprawdźcie, gdzie można kupić bilety na show Die Toten Hosen.

Die Toten Hosen
foto: MICHAL SZLAGA/REPORTER/East News

Niemiecki zespół Die Toten Hosen zaplanował na lato 2019 koncerty na wielu festiwalach, takich jak Nova Rock czy Hurricane, ale zagra także klubowe koncerty. Kapela wystąpi w Polsce dwukrotnie: 6 czerwca 2019 w warszawskiej Stodole i 7 czerwca 2019 w Krakowie, w klubie Studio.

Die Toten Hosen na dwóch koncertach w Polsce w 2019

Grupa Die Toten Hosen uznawana jest za jedną z najważniejszych punkrockowych kapel z Niemiec. W trakcie blisko 30-letniej kariery, muzycy z Die Toten Hosen występowali przed takimi gwiazdami jak U2, AC/DC czy The Rolling Stones, zaś lider zespołu - Campino - zagrał główną rolę w filmie niemieckiego reżysera Wima Wendersa. W "Spotkaniu w Palermo" wystąpił obok takich gwiazd, jak Dennis Hopper czy Lou Reed. W czasie swojej wieloletniej kariery artystycznej grupa Die Toten Hosen sprzedała w samych Niemczech ponad dziesięć milionów egzemplarzy płyt.

Zdecydowanie siłą zespołu jest umiejętność zatrzymania przy sobie starych fanów, ale bez problemu zdobywają także nowych słuchaczy. Słyną z doskonałych koncertów, które fani wspominają przez lata.

Die Toten Hosen powstał w 1982 roku w Dusseldorfie. Założyli go byli członkowie kapeli Zentral Komitet: Andreas "Campino" Frege (śpiew), Andreas "Andi" Meurer (bas) i Andreas "Kuddel" van Holst (gitara). Skład uzupełnili perkusista Trini Trimpop oraz gitarzyści Walter November i Michael Breitkopf. Pierwszy koncert formacji miał miejsce wiosną 1982 roku w Bremie, gdzie zespół został zapowiedziany jako "Toten Hasen" (martwe włosy), jednakże nie zniechęciło to panów do dalszej muzycznej kariery.

Die Toten Hosen na koncercie w Polsce: bilety

Bilety na koncerty kupicie w cenie 125 złotych w przedsprzedaży oraz 140 złotych w dniu koncertu na stronie organizatora (www.go-ahead.pl) oraz w sieci www.ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty