Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej na Przystanku Woodstock 2017

Justyna Kierzkowska
06.03.2017 21:54
Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej na Przystanku Woodstock 2017 Fot. DZIUREK/REPORTER/ East News

Line-up 23. edycji festiwalu w Kostrzynie nad Odrą powiększył się o następnych twórców muzyki. Sprawdźcie szczegóły!

Domowe Melodie

To trio w ciągu kilku lat mocno odcisnęło swoje dłonie na polskim podwórku muzycznym. Muzycy kroczą swoimi ścieżkami, unikają medialnego szumi i marketingowych trików, zdobywając wierną grupę słuchaczy, którzy zapełniają kolejne sale koncertowe. Autorka muzyki i tekstów Justyna „Jucho" Chowaniak razem ze Staszkiem Czyżewskim i Kubą Dykiertem stali się bohaterami kolorowej i pięknej bajki, zrodzonej z potrzeby serca w domowym zaciszu, która dzięki mediom społecznościowym zyskała ogromny zasięg.

Mimo wielkiego zainteresowania zespołem wytwórni i promotorów, cała trójka konsekwentnie odmawia propozycji współpracy i na własną rękę wydaje ręcznie przygotowywane płyty, które można zdobyć jedynie poprzez ich oficjalną stronę.

The Dead Daisies  

Zeszłoroczny gość Przystanku powróci na woodstockową scenę. W 2017 roku postanowił zebrać zaprzyjaźnionych artystów i zagrać specjalny koncert dedykowany publiczności zgromadzonej w Kostrzynie nad Odrą.

The Dead Daisies to ludzie, którzy nie tylko grając w tamtym roku przylecieli za własne pieniądze, ale także zachwyceni atmosfera i ideą koncertu,oraz pracą Fundacji, wpłacili 10 000 € na konto WOŚP. Organizatorzy podkreślają, że z zespołem The Dead Daisies są przez cały czas w kontakcie. Wiadomo, że muzycy chcą, żeby zbliżający się występ ukazał się na DVD, CD, a także na winylu, aby mógł być skierowany na rynek amerykański.

Zespół złożony jest ze znanych rockmanów. Tworzą go John Corabi (Mötley Crüe, The Scream), Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake), Brian Tichy (Ozzy Osbourne, Foreigner) and David Lowy (Red Phoenix, Mink). Niedawno do składu dołączył Doug Aldrich (Whitesnake, Dio), który zajął pozycję czołowego gitarzysty.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej 

To pierwsza w pełni profesjonalna orkiestra gorzowska. Działalność rozpoczęła wraz z inauguracją CEA-Filharmonii Gorzowskiej, w maju 2011 roku. Debiutem koncertowym zespołu było wykonanie – wspólnie z Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt, chórem Singakademie z Frankfurtu oraz Chórem Akademii Sztuki ze Szczecina – IX Symfonii Ludwiga van Beethovena. Od kwietnia 2013 Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pracuje pod dyrekcją Moniki Wolińskiej.

Członkowie orkiestry pochodzą z Polski, Niemiec, Belgii, Portugalii, Japonii i Chin. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny – od baroku po współczesność. Mimo niedługiego stażu, orkiestra wystąpiła z wieloma światowej sławy artystami.

Orkiestra dwukrotnie wystąpiła już na Przystanku Woodstock – w sierpniu 2012 na scenie Akademii Sztuk Przepięknych, a w 2014 roku na Dużej Scenie Festiwalu, towarzysząc skrzypkowi Michałowi Jelonkowi.

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prongs. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots.

Wybieracie się na tegoroczny festiwal?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.