Doro w Katowicach [GALERIA]

Aleksandra Degórska
02.12.2016 10:35
Doro w Katowicach [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Niekwestionowana królowa metalu odwiedziła 1 grudnia 2016 roku Polskę w ramach trasy Love's Gone To Hell. Artystka rządzi na metalowej scenie nieprzerwanie od trzech dekad.

Doro Pesch ma na koncie występy w grupie Warlock, udaną solową karierę, a także współpracę z takimi metalowymi sławami jak Lemmy (jedna z najpiękniejszych metalowych ballad „Love Me Forever”), Peter Steele (album „Fight”), Blaze Bailey, U.D.O., Scorpions, DIO czy Tarja Turunen. Wokalistka jest również mocno związana z festiwalem Wacken Open Air, na którym występowała wielokrotnie i na potrzeby którego nagrała oficjalny hymn „We are the Metalheads”.

W 2009 roku wokalistka została sklasyfikowana na 34. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records. Doro słynie z niesamowicie widowiskowych i energetycznych koncertów, zaś charyzmy i kondycji może jej pozazdrościć niejeden nastolatek.

Gwiazda podczas półtoragodzinnego show w Katowicach zaprezentowała bardzo przekrojowy set, w którym oprócz utworów nagranych jeszcze w latach 80. z grupą Warlock i późniejszych utworów solowych znalazł się cover Judas Priest „Breaking The Law”. Niesamowity był również kontakt artystki z publicznością. Stale wymieniane żarty, bezpośrednie rozmowy z ludźmi w pierwszych rzędach, uściski oraz popularne przybijanie piątki trwało nieprzerwanie przez cały koncert.

Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia:

Należy zwrócić również uwagę na starannie dobranych muzyków towarzyszących wokalistce. Mistrzowskie solo perkusyjne Johnny'ego Dee niemal powaliło publiczność na kolana, basista Nick Douglas skakał pod sam sufit. Nie zabrakło też niezwykłych gitarzystów - Luca Princiotta oraz Basa Maasa. Jednym słowem - królowa jest tylko jedna i jak na razie nie zanosi się, by kiedykolwiek ktoś zdołał odebrać ten tytuł Doro.

W ramach supportu wystąpiła grupa Spitfire z Norwegii. Zespół działa od 2005 roku i ma na koncie dwa wydawnictwa: „MK.I” oraz „Demon Train”.

Zobaczcie, jak muzycy zaprezentowali się przed katowicką publicznością:

Obecnie Tör, Iggy, Böb i Nicky przymierzają się do wydania trzeciego albumu. Jego zwiastunem jest piosenka „Dogfight”, której oczywiście nie mogło zabraknąć na koncertowej setliście w Katowicach.

Byliście na występie Doro w Katowicach?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.