17.08.2018 15:56

Królowa metalu Doro zagrała na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

3 sierpnia 2018 Doro wystąpiła przed niemiecką publicznością na Wacken Open Air. Jak wypadł ten koncert?

Doro na Wacken Open Air 2018
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Doro jest ulubienicą niemieckich metalowców i stałym bywalcem festiwalu Wacken Open Air. Każdy koncert Doro na festiwalu jest prawdziwym świętem. Jej pierwszym zespołem był Snakebite, ale szerszej publiczności znana jest z działalności w heavymetalowym zespole Warlock. 

Podczas występu 3 sierpnia 2018 roku fani usłyszeli w sumie 15 utworów i wybór numerów na setlistę był zapewne bardzo trudny, w końcu jest z czego wybierać. Doro rozpoczęła koncert od utworu grupy Warlock „I Rule the Ruins”. Podczas koncertu nie zabrakło również muzycznych gości - na scenie pojawili się Andy Scott, Peter Lincoln, gitarzysta Tommy Bolan, czy Johan Hegg z Amon Amarth.

Doro na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Oprócz utworów wokalistki niemiecka publiczność usłyszała covery Amon Amarth czy Judas Priest. Zobaczcie, jak wypadł ten koncert:

Królowa metalu wydała 17 sierpnia 2018 roku najnowszy krążek „Forever Warriors, Forever United”, który jest jej 20. albumem w karierze. W ten sposób wokalistka świętuje 35 lat na scenie.

Tegoroczna edycja Wacken Open Air 2018 odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Mamy dla Was galerie zdjęć z koncertów m.in. Steel Panther (+18!), Vince'a Neila, Cannibal Corpse, Danziga, Ghost, Helloween, Korpiklaani, Samaela, Running Wild, Tremonti, Oomph!, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

Kolejna, 30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Już wiadomo, że wystąpią m.in. Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Wacken Open Air