24.03.2016 07:47

DragonForce wystąpi na 22. Przystanku Woodstock

Znamy kolejną zagraniczną gwiazdę, która pojawi się na 22. Przystanku Woodstock. Dla publiczności zgromadzonej w Kostrzynie zagra DragonForce.

DragonForce wystąpi na 22. Przystanku Woodstock
foto: materiały prasowe

Wiemy co raz więcej o nadchodzącym festiwalu. Organizatorzy podzielili się już całkiem obszerną listą gości z zagranicy. W Kostrzynie wystąpi Tarja Turunen, Apocalyptica, Bring Me The Horizon oraz Living Colour, zaś trzydniową imprezę otworzy koncert Luxtorpedy.

Do tego zaszczytnego grona dołączył DragonForce. Zespół określa się mianem „jednej z najszybszych kapel na świecie”. Choć grupa powstała w Wielkiej Brytanii z inicjatywy Hermana Li i Sama Totmana, to skupia muzyków z różnych stron świata, których łączy jeden wspólny mianownik - zaawansowana technika grania objawiająca się szaleńczymi tempami w utworach. Formacja została założona w 1999 roku w Londynie jako DragonHeart, by dwa lata później mianować się już DragonForce.

Zespół wystąpi 16 lipca 2016 roku, o czym poinformował na swoim fanpage'u:

Debiut grupy, „Valley of the Damned”, ukazał się w 2003 roku i odniósł duży sukces w Azji i Europie. Wkrótce po jego wydaniu DragonForce ruszył w trasę po Azji Południowo-Wschodniej, grając zarówno samodzielne koncerty jak i supportując Helloween. Prawdziwą sławę kapela zyskała jednak dopiero po nagraniu trzeciego albumu, „Inhuman Rampage”. Umieszczono tam utwór „Through the Fire and Flames", który znalazł się m.in. na ścieżce gry Guitar Hero. Krążek „Ultra Beatdown” był dla DragonForce okazją do bycia nominowanymi do nagrody Grammy dzięki singlowi „Heroes of Our Time”.

Organizatorzy 22. Przystanku Woodstock ogłosili jeszcze jedną gwiazdę. Tym razem z naszego podwórka. Stojąc w opozycji do powermetalowego grania DragonForce na scenie Akademii Sztuk Przepięknych zaprezentuje się także Skubas ze swoją gitarową lirycznością.

Festiwal odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku. Obok kilkudziesięciu wykonawców z kraju i ze świata, którzy zagrają na czterech scenach, w ramach Przystanku Woodstock odbędą się liczne warsztaty oraz spotkania ze znanymi postaciami świata kultury, polityki i sportu. Swoje prezentacje będą miały także najrozmaitsze projekty edukacyjne i sportowe.

Gwiazdami poprzednich edycji festiwalu były m.in. Type O Negative, Papa Roach, Ministry, Life of Agony, Machine Head i The Prodigy. W 2015 roku w Kostrzynie zagrały m.in. zespoły Within Temptation, Dream Theater, Black Label Society i Decapitated.

Wybieracie się na Woodstock, by zobaczyć koncert DragonForce?

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival