24.01.2017 12:26

Dream Theater wystąpi w Polsce w 2017 roku

James LaBrie i jego koledzy zagrają w katowickim Spodku z okazji 25-lecia słynnego „Images and Words”. Sprawdźcie ceny biletów.

Dream Theater wystąpi w Polsce w 2017 roku
foto: Dariusz Ptaszyński / Antyradio.pl

Dream Theater wróci do Polski już 16 maja 2017 roku. Grupa odwiedzi Spodek w Katowicach, by zaprezentować się już po raz czternasty przed polską publicznością. Zamiast jednak promować wydany w 2016 roku album „The Astonishing”, John Petrucci i spółka cofną się razem ze swoimi fanami do przeszłości...

Grupa wykona bowiem cały materiał z jednej ze swoich najbardziej znanych płyt, „Images and Words” z 1992 roku. Występ będzie częścią specjalnej trasy Images, Words & Beyond poświęconej 25-leciu wspomnianego krążka, z którego pochodziły takie utwory jak „Pull Me Under”, „Another Day” czy „Take the Time”.

Bilety w cenie od 149 zł wejdą do ogólnej sprzedaży 27 stycznia 2017 o godzinie 10:00.

To właśnie kultowy krążek z 1992 roku, pierwszy nagrany z Jamesem LaBrie w składzie, otworzył Dream Theater drogę do międzynarodowego sukcesu i miana jednej z najważniejszych formacji na scenie progresywnego metalu. Pochodzący z niego utwór „Pull Me Under” to do dziś największy przebój grupy. Dotarł do pierwszej 10. listy Billboardu i cieszył się popularnością w MTV.

Pierwotnie „Images and Words” planowany był jako podwójny album, lecz wytwórnia nie zgodziła się na taką formę. Jedna z odrzuconych kompozycji, „A Change of Seasons”, została nagrana na nowo i wydana na EP-ce w 1995 roku. Cztery lata później grupa powróciła do rozbudowanej kompozycji „Metropolis—Part I: The Miracle and the Sleeper” i nagrała jej kontynuację w postaci albumu „Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory”.

Oprócz niezapomnianego repertuaru z „Images and Words” w koncertowym repertuarze nie zabraknie oczywiście innych utworów zespołu.

Wybieracie się na katowicki koncert Dream Theater?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Dream Theater