Dream Theater zagra koncert w Polsce w 2020 roku

11.09.2019 11:20
Dream Theater zagra koncert w Polsce w 2020 roku Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Dream Theater ogłosiła europejską odsłonę trasy Distance Over Time. Zespół wystąpi również na jednym koncercie w Polsce.

22 lutego 2019 roku ukazał się 14. album grupy Dream Theater "Distance Over Time". Muzycy postanowili nagrać materiał cięższy i bardziej skoncentrowany od jego poprzedników. Jest to pierwszy materiał studyjny zespołu od 1992 roku, który trwa krócej niż godzinę. Zespół wkrótce wyruszy na trasę po Europie, gdzie będzie można usłyszeć nowe utwory na żywo. Ponadto z okazji 35-lecia swojej działalności, zespół przygotował dla fanów specjalny trzygodzinny set, zawierający m.in.: wykonanie kultowego albumu „Metropolis pt. 2: Scenes From A Memory” w całości.

Dream Theater w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Dream Theater najwyraźniej lubi grać dla polskiej publiczności. Ostatni koncert formacji odbył się niedawno - 13 lipca 2019 roku w ramach imprezy Prog in Park III. Tym razem muzycy odwiedzą Wrocław.

Przeczytaj także

Metalowcy w ramach europejskiej odsłony Distance Over Time Tour zagrają koncert w Polsce 16 lutego 2020 roku. Koncert odbędzie się we wrocławskiej Hali Orbita. Muzycy zapowiedzieli występy słowami:

Dla tych, którzy byli na premierze „Scenes From A Memory” 20 lat temu, będzie to nie tylko szansa na przeżycie wspomnień, ale także doświadczenie naszej muzyki w całkiem nowym sposób – tak, jak pierwotnie było to założone. Do naszych wizualizacji dodaliśmy nowe, animowane sceny, które będą ukazywać bohaterów oraz ich historię podczas całego koncertu w zupełnie nowym świetle.
Dla naszych fanów, których jeszcze nie było na świecie 20 lat temu, albo byli jeszcze za młodzi, będzie to okazja, by doświadczyć “Scenes...” po raz pierwszy w całości. Nie możemy się już doczekać by dla Was zagrać!

Przedsprzedaż biletów na koncert wystartuje już w piątek, 13 września 2019 roku o godzinie 10:00. Bilety będzie można zakupić między innymi za pośrednictwem strony eventim.pl.

Zobacz też: New York Times ukradł okładkę Dream Theater? Wyglądają identycznie

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.