Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu na Przystanku Woodstock 2017
Justyna Kierzkowska
13.03.2017 21:51
Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu na Przystanku Woodstock 2017 Fot. Zbyszek Kaczmarek/EastNews

Organizatorzy informują o kolejnych gwiazdach, które pojawią się na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą. Sprawdźcie szczegóły!

Dub Inc.

Barwny kolektyw Dub Inc. (wcześniej występujący jako Dub Incorporation) powstał w 1997 roku w Saint-Étienne. Tradycyjne wschodnie rytmy i melodie mieszają się u Francuzów z reggae, nowoczesnym hip-hopem i electro dubem. Jak grupa brzmi na żywo woodstockowa publiczność będzie miała okazję przekonać się 5 sierpnia 2017, w ostatni dzień festiwalu. W maju 1999 ukazał się debiutancki album zespołu „Dub Inc. 1.1” i zespół niemal od razu zyskał lokalną popularność. Dwa lata później Dub Inc. jeszcze jako Dub Incorporation wydali kolejną, bardzo dobrze przyjętą płytą płytę „Version 1.2.”. Od tej pory zespół zaczął jeździć w trasy i zdobywać reputację doskonałej koncertowej grupy.

Prawdziwa sława przyszła wraz z wydanym w 2003 roku nakładem Productions Spéciales albumem „Diversité”. Dzięki rosnącej międzynarodowej renomie Dub Inc. mógł zaprosić na swoją następną płytę „Dans le décor” czołowych wokalistów reggae - Lyricsona, Omara Perry’ego i David Hindsa ze Steel Pulse. Producentem albumu był Sam Clayton, odpowiedzialny za wiele klasycznych albumów (m.in. Steel Pulse i Brain Damage). Cechą charakterystyczną stylu Dub Inc. jest sceniczny dialog dwóch świetnie uzupełniających się wokalistów - Hakima „Bouchkoura” Meridji i Auréliena „Komlana” Zohou.

Blues Pills

To szwedzki zespół, w skład którego wchodzą perkusista André Kvarnström, wokalista Elin Larsson, gitarzysta Dorian Sorriaux oraz basista Zack Anderson. Blues Pills tworzy muzykę, która łączy w sobie świeżość i nowoczesne brzmienie z elementami już od pokoleń związanymi z tradycją rockowego i bluesowego grania.

Najnowsze wydawnictwo, „Lady In Gold”, tak samo jak debiutancka płyta zespołu, zostało objęte opieką szwedzkiego producenta Dona Alstenrberga, który zadbał o to, by wszystkie elementy, które wyróżniają wykonawców znalazły się na tym krążku. Latem tego roku muzycy wyruszą na trasę koncertową, by promować nowy krążek. Grupa zagrała 1 marca 2017 w gdańskim klubie B90, 2 marca 2017 w warszawskiej Progresji oraz 4 marca 2017 w krakowskim Kwadracie.

Łąki Łan

Grupa słynie z niesamowicie energetycznych koncertów i wypracowała sobie niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez wokalistę Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które do tej pory mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock. 

W 2016 roku ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan „Syntonia”, którą promuje singiel „Pola Ar”. Zespół obecnie przebywa w trasie koncertowej i promuje ostatni krążek. Łąki Łan zagrał 17 grudnia 2016 w Warszawie, a relację i galerię z tego wydarzenia przeczytacie i zobaczycie na Antyradio.pl.

Tabu

Zespół Tabu powstał w 2003 roku z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Przez pierwsze lata działalności krystalizował się skład zespołu jak i styl muzyczny, który do dziś mu towarzyszy. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża. 

Na koncie zespołu są cztery studyjne płyty - „Jednosłowo" (2006), „Salut" (2009), „Endorfina" (2012), jeden album koncertowy z Przystanku Woodstock, na którym zespół zagrał w 2014 roku oraz „Meteory" (2015). Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae.

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prongs. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.