Dżem w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
01.04.2016 10:37
Dżem w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Legenda polskiej sceny bluesowej wystąpiła 31 marca 2016 w krakowskim klubie Forty Kleparz. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Zespół ma od wielu lat wiernych i oddanych fanów. Twórczość grupy kształtuje gust muzyczny coraz to młodszych słuchaczy zafascynowanych nie tylko blues-rockową muzyką wykonywaną na najwyższym światowym poziomie, ale też postacią nieżyjącego Ryszarda Riedla - jednaj z ikon polskiego rocka.

Dżem do dziś ma tysiące wielbicieli w całym kraju, a stare płyty nadal kręcą się w odtwarzaczach i ciężko byłoby znaleźć kogoś w Polsce, kto nigdy nie słyszał jego utworów. Na koncerty zespołu przychodzą tłumy fanów w każdym wieku.

Utwory takie jak „Wehikuł czasu”, „Whisky”, „Czerwony jak cegła” czy „Sen o Victorii” na stałe weszły do kanonu muzyki, zaś kolejne pokolenia potrafią je bez zastanowienia zaśpiewać. Oczywiście podczas krakowskiego koncertu nie mogło zabraknąć evergreenów, aczkolwiek zespół przyzwyczaił swoich fanów do bardzo przekrojowej setlisty, zawierającej również numery z nowszych płyt.

Zobaczcie, jak wyglądał występ Dżemu.

Posłuchajcie również, jak kapela zaprezentowała się przed krakowską publiką:

Jako support wystąpił Ornette, solowy projekt Grzegorza „Ornette” Stępienia, gitarzysty basowego od lat związanego z grupą Oddział Zamknięty. Ornette promował wydany niedawno, debiutancki album „Twarzą w twarz”.

Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia:

Mimo perypetii losowych i trudnych doświadczeń Dżem pozostaje wierny własnemu stylowi. Formacja nadal jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli polskiej muzyki, najbardziej rozpoznawalną marką, czymś do czego my Polacy jesteśmy przyzwyczajeni niemal od urodzenia.

Byliście na krakowskim koncercie Dżemu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.