06.07.2015 14:22

Eagles of Death Metal w listopadzie w Polsce

Eagles of Death Metal 28 listopada 2015 roku zagra w Mega Clubie w Katowicach. Impreza odbędzie się pod patronatem Antyradio.pl. Poznajcie szczegóły!

Eagles of Death Metal w listopadzie w Polsce
foto: ZB2767_208562_0009/ East News

Król garażowego grania, Eagles of Death Metal, ponownie przyjedzie do Polski! Na koncercie w Katowicach zespół będzie promować swoją nową płytę, która ukaże się 2 października 2015 roku. Czwarty album grupy, z którego pochodzi znany Wam już kawałek „Complexity” będzie nosił tytuł „Zipper Down”.

foto: materiały prasowe

Nowa płyta Eagles of Death Metal to 11 kawałków. Wszystkie zostały zarejestrowane w kalifornijskim Pink Duck Studios. Cała płyta instrumentalnie i wokalnie była nagrana od początku do końca tylko przez dwóch muzyków - Josha Homme'a i Jessego Hughesa, a dodatkowo ten pierwszy odpowiada za produkcyjną stronę „Zipper Down”. Muzycy komentują ten album w bardzo ciekawy sposób.

"

W niezależnym badaniu, czterech z trzech lekarzy twierdzi, że „Zipper Down” to prawdziwy orgazm dla uszu. I my im wierzymy. "

Zespół zaistniał w 1998 roku i, do tej pory może poszczycić się trzema longplayami. Ostatni z nich, „Heart On”, wspiął się na wysokie miejsca światowych list sprzedaży.

Eagles of Death Metal współpracował z takimi muzykami jak Dave Grohl, QOTSA czy Mark Lanegan. Ostatni klubowy koncert w Polsce zagrał w 2009 roku.

Organizatorami koncertu Eagles of Death Metal w Polsce są agencje P.W. Events i Go Ahead. Bilety, które kosztują odpowiednio 95, 105 i 115 złotych można kupić między innymi za pośrednictwem stron Ticketpro.pl, Ebilet.pl, czy Eventim.pl.

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Josh Homme Eagles of Death Metal