Einar Selvik z grupy Wardruna w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
06.03.2017 09:30
Einar Selvik z grupy Wardruna w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

5 marca 2017 roku w Teatrze Łaźnia Nowa wystąpił lider Wardruny oraz gość specjalny The Moon & the Nightspirit. Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Einar „Kvitrafn” Selvik to norweski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Selvik znany jest przede wszystkim z występów w blackmetalowej grupie Gorgoroth, w której pełnił funkcję perkusisty. Muzyk współpracował ponadto z takimi zespołami jak: Dead to This World, Jotunspor, Sigfader, Bak De Syv Fjell, Det Hedenske Folk i Sahg. Jest również założycielem nordycko-etnicznego szamańskiego projektu Wardruna.

Początek kariery muzycznej Einara Selvika związany był z muzyką metalową. Od 2004 roku poświęcił się on całkowicie założonemu przez siebie zespołowi Wardruna. Inspirowane nordyckimi runami kompozycje Wardruny łączą w sobie folk i ambient. Utwory Wardruny zdobyły międzynarodową popularność, gdy zostały wykorzystane w soundtracku serialu Wikingowie”.

W 2016 Einar został poproszony o skomponowanie muzyki na obchody 200-lecia konstytucji norweskiej - tak powstał jego kolejny projekt muzyczny Skuggsja, którą założył wspólnie z Ivarem Bjørnsonem, liderem zespołu Enslaved.

W trakcie koncertu w Łaźni Nowej Einar wykonywał solowo utwory z repertuaru Wadruny oraz nordyckie pieśni ludowe.

Jako gość specjalny na koncercie przed Einarem wystąpiła węgierska formacja pagan The Moon & the Nightspirit. Zespół został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności jego znakiem rozpoznawczym, poza melodiami inspirowanymi kulturą średniowieczną, był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie przekazu muzycznego.

Na koncertach w Polsce The Moon & the Nightspirit promuje materiał z nowego wydawnictwa Metanoia”, które ukaże się 17 marca 2017 nakładem Prophecy Recordings.

Byliście na krakowskim występie Einara Selvika?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.