08.12.2019 23:20

Elektryczne Gitary w Krakowie. Koncert z okazji 30-lecia zespołu [ZDJĘCIA]

Elektryczne Gitary zagrały w Krakowie specjalny, jubileuszowy koncert. Zobaczcie jak było!

Elektryczne Gitary
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W 2019 roku Elektryczne Gitary rozpoczynają obchody jubileuszu 30-lecia. Grupa ma na swoim koncie ponad półtora miliona sprzedanych płyt, w tym cztery płyty platynowe i siedem złotych.

Zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w kraju i blisko sto za granicą (USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Litwa, Belgia). Nagrał muzykę do filmów, takich jak: Kiler, Kiler-ów 2, Kariera Nikosia Dyzmy i Sztos 2 oraz seriali telewizyjnych: Bulionerzy, Pokój 110, Taksówka jedynki oraz muzykę do wielu reklam.

Elektryczne Gitary w Krakowie

Twórcy hitów "Jestem z miasta", "Włosy", "Kiler", "Co ty tutaj robisz", "Dzieci", "Koniec", "Przewróciło się"  i "Co powie ryba" w ramach obchodów 30-lecia pracy twórczej zagrali w Krakowie.

Kobranocka
Kobranocka
Przeczytaj także Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy w Toruniu [ZDJĘCIA]

Koncert odbył się 7 grudnia 2019 roku, a bawili się na nim zarówno ludzie młodzi, jak i nieco starsza publiczność. Licznie zgromadzeni fani znali dokładnie wszystkie teksty piosenek i przez niemal dwie godziny bawili się doskonale.

Zobacz zdjęcia z koncertu w Krakowie:

Elektryczne Gitary to uznany na rynku muzycznym zespół z wieloletnim stażem i ogromnym dorobkiem muzycznym i artystycznym. Na 2020 rok grupa zapowiadają nowy album.

Płyta ukaże się na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Jak twierdzą muzycy, nie zabraknie na niej charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska ona nowoczesny sznyt.

Zobacz również: KSU wyrusza na zimowe koncerty 2019-2020 [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Tagi: Koncerty Galeria Romana Makówka