Elton John zagra w Polsce w 2019 roku w ramach pożegnalnej trasy koncertowej

Aleksandra Degórska
25.01.2018 10:32
Elton John zagra w Polsce w 2019 roku w ramach pożegnalnej trasy koncertowej Fot. Matt Baron/REX/Shutterstock/East News

Muzyk postanowił pożegnać się ze sceną i zrobi to śpiewająco! Sprawdźcie, gdzie będziecie mogli ostatni raz zobaczyć artystę.

Jeden z najbardziej inspirujących artystów naszych czasów, wokalista, pianista i kompozytor Elton John wyrusza w trasę po raz ostatni. Występ w Krakowie w Tauron Arenie 4 maja 2019 roku będzie częścią trzyletniego tournée „Farewell Yellow Brick Road” zwieńczającego dorobek muzyka.  

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Trwająca pół wieku kariera Eltona Johna przyniosła światu niezliczone hity, takie jak „Candle in the Wind”, „I’m Still Standing”, „Your Song”, „Rocket Man” czy nagrodzona Oscarem piosenka „Can You Feel the Love Tonight” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król Lew”. Artysta ma w kolekcji więcej cennych statuetek – m.in. 5 Grammy i tyle samo Brit Awards, Złoty Glob i nagrodę Tony, jest też członkiem Rock and Roll Hall of Fame i Songwriters Hall of Fame.  

Pożegnalna trasa koncertowa Eltona Johna

24 stycznia 2018 na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Londynie, legendarny muzyk ogłosił rozpoczęcie pożegnalnego tournée. Tak Elton John wypowiedział się na temat trasy koncertowej:

Koncerty na żywo mnie napędzają, z wielką ekscytacją i pokorą przyjmuję możliwość występowania przed publicznością. Finałowe tournée będzie pełne pasji i kreatywności, które sprawiały moim fanom radość przez ostatnie dekady. Po jego zakończeniu zamknę ten rozdział i pożegnam się z życiem w trasie. Potrzebuję więcej czasu, który chcę poświęcić wychowaniu moich dzieci.

Rozpoczynająca się 8 września 2018 w Nowym Jorku trasa koncertowa będzie się składać z ponad 300 koncertów. Nim zakończy się w 2021 roku, obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową oraz Australię i Oceanię. 4 maja 2019 Elton John zawita do Krakowa, aby w tamtejszej Tauron Arenie pożegnać się z tysiącami polskich fanów.  

Dotychczasowe występy Eltona w naszym kraju cieszyły się ogromną popularnością – wystarczy wspomnieć jego koncert na Life Festival Oświęcim w 2016 roku, czy w Operze Leśnej w Sopocie rok później. Nie wiadomo do końca czy decyzja o pożegnalnej trasie jest powiązana z ostatnimi problemami zdrowotnymi Eltona Johna. W 2017 roku muzyk nabawił się poważnej infekcji bakteryjnej w czasie trasy koncertowej.
 
Bilety na występ Eltona Johna w Tauron Arenie Kraków będą dostępne od 9 lutego 2018 za pośrednictwem serwisu Eventim.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.