07.12.2017 16:17

Eluveitie, Silent Circus i Valkenrag wystąpią w Krakowie

Już 20 grudnia 2017 w krakowskim klubie Kwadrat wystąpi szwajcarski folkowo-metalowy zespół Eluveitie.

Eluveitie, Silent Circus i Valkenrag wystąpią w Krakowie
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Eluveitie cieszy się wielką popularnością w Polsce i bardzo często odwiedza nasz kraj. Szwajcarski zespół, tworzony przez muzyków z kilku krajów prezentuje celtycki pagan folk metal z wpływami melodic death metalu. Obok typowego rockowego instrumentarium, czyli gitar elektrycznych, basowych i perkusji, wykorzystuje również tradycyjne ludowe instrumenty, takie jak dudy, skrzypce i lira korbowa. Jak mało który wykonawca potrafi połączyć metalową brutalność z folkowymi motywami, granymi na tradycyjnych instrumentach. Niektóre teksty utworów Eluveitie śpiewane są w wymarłym języku galijskim.

Obecnie Szwajcarzy promują swój siódmy album, „Evocation II: Pantheon”. Krążek ukazał się 18 sierpnia 2017 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Eluveitie nie tylko promuje nową płytę, ale również świętuje jubileusz 15-lecia. Dlatego właśnie koncert zespołu w Krakowie zapowiada się wyjątkowo. Grupa zagra 20 grudnia 2017 w klubie Kwadrat. W roli supportu zaprezentują się szwajcarska formacja Silent Circus oraz powstały w 2006 roku w Tomaszowie Mazowieckim zespół Valkenrag.

Bilety w cenie 80 zł (przedsprzedaż) oraz 90 zł (w dniu koncertu) można nabyć na stronie organizatora, KnockOut Productions. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty